WORLD OF WARCRAFT: BATTLE FOR AZEROTH Ön Yaması Bu Hafta Geliyor!

World of Warcraft oyuncuları için bir haberimiz var! Önümüzdeki hafta Battle for Azeroth ön-yaması geliyor!

Blizzard dün World of Warcraft: Battle for Azeroth‘un ön-yaması hakkında resmi açıklamayı kendi sitesinden duyurdu. World of Warcraft: Battle for Azeroth için yapılan ön-yama, 17 Temmuz Salı veya 18 Temmuz Çarşamba günü bölgeye ve ülkeye bağlı olarak yayınlanacak.

Oyuncuların genişleme öncesi güncellemeye hazırlanmalarına yardımcı olmak için Blizzard, nelerin geleceğine dair genel bir bakış niteliğinde kısa bilgiler sunan “Hayatta Kalma Rehberi” videosu yayınladı. Aynı zamanda ön-yamada bulunan çeşitli özellikler ve sistem değişiklikleri de var.

Blizzard tarafından açıklanan özelliklerin listesi:

World of Warcraft: Battle for Azeroth Ön-Yama İçerikleri:

  • Battle for Azeroth Sınıf Güncellemeri: Ön-yamanın gelişi, oyundaki birçok sınıf ve özellik için önemli değişiklikler getiriyor. Oyuncular ön-yama ile birlikte güncellenmiş büyülerini ve yeteneklerini uygulamaya başlayabilecekler. Bu onlara sınıflarıyla ilgili daha fazla bilgi ve güç sağlamasıyla birlikte, genişleme paketi ile çıkacak Kul Tiras ve Zandalar haritalarına da hazırlıklı olmuş olacaklar.
  • Savaş Modu ve PvP Güncellemelleri: Ön-yamanın gelişi ile uzun zamandır beklenen Savaş Modu mevcut olacak. Oyuncular, Orgrimmar veya Stormwind’de Savaş Modunu açıp kapatabilecekler. Bu mod etkinleştirildiğinde, oyuncular hangi alanda olursa olsun dünya PvP’sine katılabilecekler hem de istemezlerse bu durumdan uzak durup, rahatca görevlerini karşı ırk ile savaşmadan tamamlayabilecekler.  Ayrıca güncelleme PvP yetenekleri ve onur sistemi değişiklikleri ile beraber geliyor.
  • Cross-Realm Toplulukları: Bu güncelleme ile beraber oyuncular, cross-realm kısaca başka serverdaki arkadaşlarıyla kendi topluluklarını oluşturabilecek ve onlara katılabileceklerdir. Bu yeni sosyal grup türü, oyunda başkalarıyla bağlantı kurup, oynamamızı kolaylaştıracak gibi gözüküyor.

Birçok oyuncu Battle for Azeroth‘un gelmesini dört gözle bekliyor. Aynı zaman da Battle for Azeroth‘u ön sipariş ile satın almış olan oyuncular seviye 110 karakter yükseltme ve Allied Race olarak nitelendirdiğimiz ırklara yeni genişleme gelmeden sahip olabilecekler. Daha önce oyunu ve paketi incelediğimiz içerikte daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu genişleme paketi ile birlikte her biri benzersiz ırksal yetenekleri olan birkaç yeni oynanabilir ırk daha içeriyor. Bu ırklar henüz kimseye açık değil. Aynı zaman da maksimum seviye 120’ye yükselirken, meslekler, görevler, raidler ve dungeonlar da tamamen değişiyor ve bunlara yenileri ekleniyor.

World of Warcraft: Battle for Azeroth Ağustos’un 14 itibariyle Yayınlacak!

Oyun, film ve dizi delisi. Serzeniş ve serkeş bir hayat tarzını benimsemiş şahsiyeti ne müzahir.