SILENT HILL 2 Oyuncuları GİZLİ Bir Harita Keşfetti!

Bazı cesur Silent Hill 2 oyuncuları, “save anywhere” özelliği ile oyunda gizli bir mini harita keşfettiler. punk7890 adlı kullanıcı, 13 Temmuz’da bu keşfini Twitter’da paylaştı. Dahil olmak isteyen oyuncular için yerine getirilmesi gereken koşulları ve  hangi tuşlara basılması gerektiğini sayfasında paylaştı.Özellikle bu seçenekler oyunun PS2 sürümüne özgüdür.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=quI5ep37DZs

Bu gizli özelliklere oyunun resmi olmayan “Dog Ending” bölümünü bitirdikten sonra erilişiyor. Bu da herhangi bir oyuncunun, gizli mini haritayı rastgele keşfedebilme ihtimalinin aşırı derecede küçük olduğu anlamına gelir. Oyunda mini bir haritanın olma olasılığı en az üç yıldır biliniyor; 2015 yılı içinde Silent Hill Topluluğu’nda paylaşılan bir yazıda, mini haritanın bellek düzenleyicisi yardımı ile oyun kodundaki geçişleri manuel olarak değiştirerek etkinleştirilebileceğini gösterdi.

2018’de kaç kişinin Silent Hill 2’nin Joke Ending’inden sonra  hayatlarının kolaylaştırmak için bu gizli haritayı arayacaklarından emin değilim, ama bu oyunun gerçek hayranları için güzel bir keşif olmuş. Bu olay kadar zamandan sonra insanın içinde seriyi baştan oynatma hissiyatı oluşturmuyor değil.

Sizce de öyle değil mi?

SILENT HILL 2 Oyuncuları