WARRIORS OROCHI 4 2018 Yılında Satışta!

2011 yılında Playstation 3 için çıkan Warriors Orochi 3’den sonra serinin devamı olan WARRIORS OROCHI 4 nihayet oyun-severlerle buluşuyor. Oyundaki karakterler Dynasty Warriors 7 ve Samurai Warriors 3 oyunlarındaki karakterlerden meydana geliyor.

Warriors Orochi 4’te harika yenilikler…

Dynasty Warriors karakterleri sadece tek bir silahla donatılmş. Diğer yandan her bir karakterin silahı, serinin önceki oyunundan gelen silahlar.

Dynasty Warriors karakterleri tek bir Musou saldırısı ile kısıtlı durumda. Hareketler, karakterler yerine silahlara dayalı olarak geliştirildiği için aynı silahı kullanan farklı karakterler eskiden aynı hareketleri yapıyordu. Ancak şimdi charge attack denilen, bir süre güç biriktirdikten sonra yapılan saldırılar ile birbirlerinden ayrılabiliyor.

İki seride de olmayan karakterler ise kendilerine özgü hareket yapılarına sahip. Oyuna eklenen yeni mekanikler şu şekilde: Power, Speed ve Technique’e ek olarak karakter saldırı tiplerine Wonder da eklenmiş. Her bir karakter, başka karakterlere bağ denilen bir yöntemle bağlanabiliyor. Bu bağlar, savaş sırasında müttefik veya düşman olarak kurulabiliyor. Savaşta size verilen görevleri birlikte yaparak da bu bağları kurabilirsiniz. Yeni bölümler geldikçe, oyun içi mücevherleri kullanarak karakterler arasındaki bu bağlar geliştirilebilir.

 

Her bir karakter diğer karakterlerler özel ilişki olarak bilinen şekillerle bağlanabiliyor. Bu özel ilişki geliştikçe oyuncular, karakterleri kontrol ederken yeni destek diyaloglarıyla karşılaşabilir. Özel ilişkiler; aile, arkadaş gibi çeşitli alanlara yayılan geniş bir kavram.

warriors orochi 4 ile ilgili görsel sonucu
Warriors Orochi 4 merakla bekleniyor

Oyuncular saldırı yaparken karakterler arası geçiş yapabilir. Bu yöntem “Switch Combo” adı verilen bir teknikle yapılır. Oyuncunun kombo sayacını bir sonraki karaktere aktarmasına olanak sağlar. Gelen bu yeni karakter, komboları aldığında özel bir değişim saldırısı ile gelir. Ancak bu, belirli bir miktarda mana tüketir. Ayrıca Triple Rush adı verilen bir varyasyon da var. Bunda, seçili üç karakteri aynı anda kullanarak eşsiz bir kombo gerçekleştirmek mümkün.

 

warriors orochi 4 ile ilgili görsel sonucu

Yeni bir gösterge getirilmiş. Karakterler rakibinin savunmasını kırmak ve saldırı zinciri oluşturmak gibi çeşitli yeni güçlerin yanı sıra üçlü saldırı (Triple Attack) denilen bir saldırı için yeni bir gösterge kullanıyor. Bu saldırı başladığında, oyun slow-motion’a geçer. Hyper adı verilen bir düello modu da var. DLC’ler ise yeni karakter kostümleri, senaryolar, silahlar ve müzikleri barındırıyor.