MARVEL VS. DC Dövüş Oyunu mu Geliyor? Ed Boon Cevapladı

Ed Boon, birçok Mortal Kombat oyununda ortak yaratıcı olarak yer almış bir isim. Ayrıca kendisi DC karakterlerinin yer aldığı Injustice dövüş oyunlarında da yöneticilik yaptı. Ünlü isim, bir Marvel Dövüş Oyunu yapma konusunda da fikirlerini belirtti. Aklındaki projenin Marvel VS. DC olduğunu da söylemeden etmedi.

Boon, Game Informer‘ın ağırlıkla Mortal Kombat 11 oyununa dair sorularını yanıtlarken sonlara doğru MK 11’den bağımsız olan birkaç soruyu daha cevapladı. Game Informer sunucusu Boon’a, “ilerde Marvel ile ilgili bir oyun yapmakla ilgili olarak görüşme yaptın mı” diye bir soru yöneltti. Boon coşkuyla cevapladı. Fakat detay vermedi. Yani şunları söyledi;

“Evet görüşme yaptım, fakat bunun hakkında konuşmamam gerekiyor” 

Game Informer sunucusu soruyu genişelterek  Boon’un bir Marvel dövüş oyunu yapma olasılığı konusunda heyecanlı olup olmadığını sordu.

“Ah Tanrım, evet. Marvel dövüş oyunu yapmayı çok isteriz veya ‘Marvel vs DC’ . Bence havalı olurdu.”

NetherRealm Stüdyolarının, Warner Bros. Interactive Entertaiment’ın yan kuruluşu olduğunu biliyoruz. Eğer Marvel  Boon’un fikri konusunda sıcak davranırsa bir Marvel vs. DC oyununun çıkması mümkün. Çünkü bu fikir hayran toplulukları içinde sıkça konuşuluyor. Bu iki çizgi roman firmasının karakterlerinin karşılaştırılma durumu birkaç özel çizgi romanda (Amalgam comics vs.) olduğu gibi ve forumlarda üyelerin yorumlamalarıyla sık karşımıza gelmekte

Ek olarak Ed Boon, Game Informer’ın Mortal Kombat 11’e Matrix’deki Neo gelecek mi sorusuna, bunun olmayacağını net şekilde söyledi.

image 0

Mortal Kombat 11, 23 Nisan’da Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Oynamak için heyecanlıyız!