Turkcell GEFORCE NOW (Game+) Beta Süreci Başladı Bile!

gameforce now

İyi Günler Fanzade okurları, ben Batuhan. Bu da Turkcell Geforce Now! Aslında Game+’da o konuya geleceğiz. Öncelikle size Geforce Now ne olduğunu anlatıyım.

Geforce Now Nedir ?

Geforce Now en kaba tabiri ile bulut üzerinden oyun oynamanızı sağlayan bir sistemdir. Sadece orta seviyeli bir cihaz ve iyi bir internetle , 650’ye yakın oyunu oynamanıza izin verir. Bu oyunların bir kısmı ücretsiz olup bir kısmında kütüphanenizde bulunması gerekiyor. Anlık olarak buluttan görüntü indirerek oynadığınız bu sistem ; Dünya içine de çok yeni olmakla birlikte ülkemize Game+ ismiyle gelmekte.

Aslında Geforce Now 5 ila 6 senedir ülkemizde kullanıma açık fakat serverların Avrupa’da olmasından dolayı ping(gecikme) gibi sorunlar yaşanmakta. Game+ ile artık bu sorundan da nerdeyse kurtulmuş durumdayız. Nerdeyse diyorum çünkü bu sistemde internet gerçekten çok önemli.

Ne kadar hız gerekiyor ?

Açıklanan bilgilere göre minimum 16/25 Mbps seviyesinde hızlar gerekiyor. (16 Mbps’de 60 fps’de 720p ve 25 Mbps’de ise 60 fps’de 1080p değerlerini veriyor.)Bu sistemde sizin oyun keyfinizi belirleyecek unsur internetiniz olacak. İnternet çeken her yerden sisteme bağlanabileceksiniz.

Sistem ne zaman herkese açılıyor?

Şu an sadece beta olarak başlayan bu sistem 15 Şubat – 15 Mart arasında bu şekilde devam edecek. Ardından tüm kullanıcılara 15 Mart’ta hizmet vermeye başlayacak.

Abonelik Sistemi ?

 Fiyatları tam olarak daha açıklanmasa da Game+’sın sitesinde iki farklı abonelik sistemi olduğu açıklandı. Normal Geforce Now benzeyen bu sistemdeki abonelikler Basic ve Premium.

Basic(Ücretsiz) : Abonelik  1 saatlik oturum süresi sınırı koyarken yoğun olan saatlerde de kapasiteye göre sırada bekletecek.

Premium(Belirsiz) : Uzatılmış oturum süresi ve RTX özelliği barındırmakta. Ücretinin ise haftalık 10 TL olması bekleniyor.

Game+
https://gameplus.com.tr/paketler

Bizim için önemi ?

Az çok oyunlarla ilgileniyorsanız biliyorsunuzdur ki hem bilgisayarlar hem de oyunlar fiyat konusunda uçmuş durumda. Bu pandemi dönemi ile birlikte Türkiye’de oyuncu sayısı bir hayli hızlı artmakta fakat oyun oynamak da bir o kadar hızlı şekilde zorlaşmakta. Bu durumdan dolayı oyuncular ya oyunları izlemeye yöneliyor ya da oyun oynamayı bırakıyor.

Bu sistem gerçekten oyun sektörünün geleceği olmakta hızlı bir şekilde ilerliyor. Türkiye’nin de bu işe erkenden girmesi oyuncular adına gerçekten çok sevindirici . Evde sıkıldığımız bu dönemlerde birçok kişinin kafa dağıtmasını ve bir kaç saat Dünya’dan uzaklaşmasını sağlayan bir sistem.

Buradan sistemi sıkıntısız bir şekilde çalışmasını ve bir Türk klasiği olan serverlarının ilk gün patlamaması dileğiyle.

Kendinize iyi bakın. Oyunsuz kalmayın !