Tekken 7 için Sanal Gerçeklik Desteği Geliyor

tekken 7

Bandai Namco, Paris Oyun Haftası’nda Tekken 7 için açıklamalarda bulundu ve oyuncular için ev sistemlerinin duyurusunu yaptı. İşin ilginç yanı basın açıklamasında tek başına PlayStation 4’e odaklanılmadı ama şimdiye kadar tek onaylanan konsol PS4 oldu.

Tekken 7
Tekken 7

Tekken 7’nin ev versiyonunda geniş kapsamlı bir hikaye modu olacak ve ayrıca PlayStation VR’ı da destekleyecek ama bu işbirliğinin ayrıntıları ya da nasıl olacağına dair detay verilmedi.

Bandai Namco’nun basın açıklamasından satır başları:

“Tekken’in 20.yıl kutlamalarıyla, klasik 1 vs 1 mücadelesi ve Mishima klanının güç için olan savaşının yanında, seriye yeni bölümler eklendi. Kazumi Mishima savaşa ilk defa katılıyor, baba ve oğul hatta eşler arasındaki destansı savaş, kaçınılmaz sonuçlarıyla birlikte Tekken 7’ye geliyor.”

Unreal Engine 4 ile güçlendirilen Tekken 7, seri için yeni bir standart grafik kalitesi, oldukça detaylandırılmış karakterler ve dinamik ortamlara sahip. Oyuncular arcadenin dışında ilk kez Kazumi Mishima, Claudio, Josie, Shaheen, Katarina, Lucky Chloe, Gigas karakterlerini ve daha fazlasını kontrol edebilecek.