Justice League: The Darkseid War – Batman #1 İnceleme

Devam eden serinin sadece başka bir bölümü olsa da The Darkseid War her zaman DC’nin  2015’teki büyük, destansı etkinliğinin okumaya değer bir parçası olarak bulunacak.

Justice League: The Darkseid WarBatman #1, altı spin off’un ilki ve burada çeşitli Justice League üyelerinin bireysel değişimleri anlatılıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi Gotham farklı bir yer ve Caped Crusader bu defa her şeyi bilme yeteneğiyle ödüllendirilmiş. İyi haber şu ki, ana konudan fazla uzaklaşılmamış, mantıklı bağlantılarla bağlanmış, öyle ki DC bunu Justice League #47 olarak bile adlandırabilir.

THE DARKSEID WAR BATMAN
THE DARKSEID WAR BATMAN

Yazar Pete Tomasi, Batman’in hikayesini çok iyi bildiğinden, Bruce yeni durumuyla uyum sağlamakta zorlanmıyor. Batman’in alışık olduğumuz kinayeleri burada da var ve Batman ile Komiser Gordon’un atışmalarını okumak oldukça eğlenceli. Bu seride Batman’in daha varlıklı olmasına da gerek duyulmuyor. Serinin konusu, Batman’in suçluları henüz suç işlemeden cezalandırması gibi, sınırsız gücün tamamıyla baştan çıkarıcılığını keşfetmek üzerine kurulmuş.

İlginçtir ki, bu serinin konusu Darkseid War çatışmasının ne zaman gerçekleştiği sorusunun altını çiziyor. Batman’in geçmişteki maceraları için yeterince referans var bu da hikayenin halihazırda devam ettiğinin kanıtı. Aynı zamanda Bruce’un Batman, Gordon’un Komiser ve Alfred’in hala iki eli olması da bunu destekliyor. Ya da Darkseid War, Batman: Endgame ve Superman: Truth’tan önceki olayları konu alıyor.

Darkseid War diğer mini seriler ile oldukça iyi bağlanmış. Ana hikayenin tutarlı bir uzantısı ve Batman’in yeni statüsünde ayrıntılara inip, boşlukların dolmasını sağlamakta.