TEKKEN 7 İçin Planlanan Tek Street Fighter Karakteri, Akuma

PlayStation Lifestyle’ın, kıdemli oyun tasarımcısı Michael Murray ile yaptığı röportaja göre Street Fighter’dan Tekken 7’ye geçiş yapması planlanan tek karakter Akuma ama ileriki zamanlarda, daha fazla karakterin geçiş yapabilmesi için kapı her zaman açık. Michael Murray yaptığı açıklamada :

“Harada (oyun yapımcısı Katsuhiro Harada) ve ben her zaman misafir karakterlere karşı olmuşuzdur çünkü bu Tekken dünyasını ve hikayesini bir köşeye atmak anlamına geliyor. Ama Akuma tasarıyla uyuştu ve biz de onu hikayeye bağlamak istedik, yani bu geçiş  basit bir aldatmaca değil. Geri bildirimler gayet olumlu oldu. Şu anda başka bir geçiş için bir planımız yok ama gelecekte olabilir.” dedi.

Akuma en son Tekken 7: Fated Retribution‘ın tanıtım videosunda yer aldı. Videoda, serinin kahramanı Heihachi Mishima’nın eşi Kazumi, borcunu ödemesi için Akuma’yı (Japonya’da bilinen adıyla Gouki ) çağırırken görüldü.

tekken 7 akuma

Oyun, 2015 Şubat ayından beri Japonya oyun salonlarında yer alıyor. Oyun, özel içeriklerle birlikte PlayStation 4 platformu için gelmek üzere fakat Bandai Namco Entertaintment henüz kesin bir çıkış tarihi açıklamadı. Oyunun ayrıca PlayStation VR platformu için de bir versiyonu çıkacak.