Yeni ASSASSIN’S CREED Oyunu İle İlgili Detaylar Açığa Çıktı

Kotaku‘nun haberine göre, yeni Assassin’s Creed oyunu serisinin sıradaki maceraları antik Mısır’da geçecek. 2015’in Assassin’s Creed Syndicate’i takip edecek olan oyunun kod adı Empire olacak ve görünüşe göre ancak 2017’de hazır hale gelecek.

Assassin's Creed oyunu

2016’da yeni Assassin’s Creed oyunu olmayacak olması, yayıncı Ubisoft için alışılmadık bir karar zira şirket 2009’dan bu yana her yıl yeni bir büyük Assassin’s Creed oyunu çıkarıyor. Söylendiğine göre Ubisoft, bundan sonra yıllık yayın döngüsü yerine 2 yılda bir yeni bir büyük Assassin’s Creed oyunu çıkarmayı düşünüyor.

Kotaku’nun haberi, 4chan’in video oyun listesinde yer alan Egyptian Assassin’s Creed detaylarıyla örtüşüyor. Kotaku bundan önce de son üç Assassin’s Creed (Syndicate, Rogue and Unity) oyunlarıyla ilgili detayları, oyunlar resmi olarak duyurulmadan önce açığa çıkarmıştı bu yüzden Kotaku’nun haberlerinde doğruluk payı olması yüksek.

Ubisoft’un 2016 için hala birkaç yeni AC oyunu çıkarma planı var. Assassin’s Creed Chronicles: India Ocak ayında ve Assassin’s Creed Chronicles: Russia Şubat ayında yayınlanacaklar. Oyunun merakla beklenen filmi ise Aralık ayında gösterimde olacak.