Street Fighter V Haberleri | SF 5 Betası Platformlar Arası Oynanabilecek

Street Fighter V’in betası sadece PS4 ile sınırlı olmayacak. Capcom-Unity blog sayfasında yapılan açıklamaya göre Street Fighter V beta’nın sıradaki fazında PC ve PS4 platformları arasında oyunun oynanması mümkün olacak.

Capcom, PC kullanıcılarını betaya hazırlamak adına, Street Fighter V için gerekli minimum donanımları zaten açıklamıştı. Ama 2. fazın ne zaman çıkacağı ile ilgili bir tarih henüz verilmedi.

Önceki beta sürümü tam bir fiyaskoydu bu yüzden Capcom betayı kapatıp kullanıcılardan özür dilemek zorunda kaldı. Bu sorunu çözebilmek için sonrasında sunuculara stres testi yapılmıştı.

Capcom Karin’in ve yeni karakter Rashid’in Street Fighter V’te yer alacağını doğruladı. Ayrıca Capcom Fighters Network adında, oyuncuların profillerine, istatistiklerine ve çeşitli ayrıntılara ulaşılabileceği iletişim aracının detaylarını da açıkladı.

sf v karin vs rashid
Street Fighter V Karin ve Rashid

Street Fighter V Collector’s Edition ve Yeni Kostümler

02/09/2015

Street Fighter V fırtınası beta sürecinden beri kopmaya başladı denebilir. Yeni nesil konsollarda ve üst seviye sistemli PC’lerde yerini alacak alacak bu oyuna daha önceki versiyonu olan Street Fighter IV’deki gibi kostümler ve indirilebilir içerikler geliyor.
Amerika’da ön siparişle alım yapacak olan kişilere gelecek alternatif karakter kostümler  ünlü alışveriş sitelerine özel hazırlanmış ve isimleri verilmiş.

Ayrıca Street Fighter V Collector’s Edition içeriğinde Ryu Figürü başta olmak üzere çok güzel ürünler var.

GameStop’s Battle Costume Ryu:

ryu1
ryu2

Best Buy’s Battle Costume Cammy:

cammy2

Amazon’s Battle Costume M. Bison:

mbsion1
mbsion2

PlayStation Store/PC Digital’s Battle Costume Chun-Li:

chunli2

Collector’s Edition İçerikleri:

 • SFV oyun diski
 • 10 inç boyunda renkli bir Ryu figürü
 • 48p hardcover artbook
 • İndirilebilir içeriklere ait kodlar
  • Udon Digital Street Fighter Çizgi Romanı
   • SFV Soundtrack Sample’ları
    •  Capcom Fighters kanalına 1 aylık Twitch aboneliği

Street Fighter 5 PC İçin Sistem Gereksinimleri

Capcom, Playstation 4 platformundan sonra Windows PC’ye de 2016 yılında sunacağı Street Fighter 5 oyununun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini açıkladı.

Valve’nin Steam’i tarafından da desteklenecek olan oyun cross-platform olarak sunuculacak. Yani PC ve PS4 üzerinden oynayan kişiler birbirleriyle karşılaşabilecekler.
İşte Capcom tarafından sunulan sistem gereksinim bilgileri.

Minimum

Intel Core i3-4160 @ 3.60GHz
6 GB DDR3 RAM
Nvidia GTX 480 (veya üzeri)
Nvidia GTX 570 (veya üzeri)
Nvidia GTX 670 (veya üzeri)
DirectX Version

DirectX 11
Ses Kartı

DirectX compatible soundcard or onboard chipset
Önerilen

Önerilen:

Intel Core i5-4690K @3.50GHz
Ram

8 GB DDR3 RAM
Nvidia GTX 960
DirectX Version

DirectX 11

Street Fighter 5 Beta Güncellemesiyle Yeni Alternatif Kostümler Geldi

21/01/2016

Capcom devam eden Street Fighter 5 betası için bu hafta bir güncelleme yaparak Interpol’den Chun-Li’nin eski moda polis üniformasını da içeren karakter kostümlerinde yenilemeye gitti.

Street Fighter 5 oyuncuları güncellenen dosyalarda veri madenciliği yaparak oyunda çalışır hale getirmeyi başardı.

Street Fighter 5 oyuncuları, içinde Bison, Cammy, Laura, Rainbow Mika, Rashid ve Zangief isimli karakterlerin de bulunduğu diğer oyuncuların da yeni alternatif kostümleri olduğunu ortaya çıkardı. (Görünen o ki Mika ve Zangief eşleşen güreş kıyafetleri giyiyorlar.) Aşağıdaki oyun videosunda, önceden ortaya çıkan ön sipariş kıyafetler de dahil değişen bu yeni kıyafetleri görebilirsiniz.

Hala duyurulmayan bu kostümleri Imgur’daki galeriden detaylıca inceleyebilirsiniz. Reddit kullanıcısı rkappasvoice, ekran görüntüleriyle Birdie, Cammy ve  Karin’in yeni kostümlerini gösteriyor.( Maalesef Cammy’nin ölümcül pantolon alerjisinin tedavisi yok gibi görünüyor.)

Street Fighter 5 LAura

Street Fighter V’in en ilgi çekici yeni kostümlerinden biri olan ve NSFW’de belirsiz şekilde sınırlandırılan Laura’nın yeni alternatif kıyafetini burada yüksek çözünürlükte görebilirsiniz.

Street Fighter V Beta Sürümü Bölgesel Testleri Başladı

Eğer çok çok şanslı biri değilseniz,  muhtemelen siz de Capcom’un ilk Street Fighter V beta sürümü için işlerin pek de iyi gitmediğini düşünüyorsunuzdur. Gelecek sefere her şeyin daha düzgün ilerlediğinden emin olmak için, Capcom bu hafta bölgesel stres testlerinin ilkini yapacağını duyurmuştu ve Avrupa ile testlere başladı. Siz bunları okurken testlerin çoktan bitmiş olması gerekiyor. 21 Ağustos cuma günü gece yarısına kadar sürmesi planlanıyordu.

street fighter v beta
street fighter v beta

Capcom bu testlerin sonucunu aldıktan sonra Kuzey Amerika ve Asya’da yapılacak testlerin zamanlamasını duyuracak. Daha sonrada resmi olarak Global Beta testi için duyuru yapılacak. Hali hazırda Street Fighter V beta’ya erişimi olanlar üzülmesin çünkü yeni bir koda ihtiyaçları yok.