STARDEW VALLEY’e MULTIPLAYER Modu

Stardew Valley multiplayer özelliğini içeren güncellemesinin sonunda çıkış tarihi belirlendi!

Stardew Valley için uzun zamandır beklenen multiplayer güncellemesi artık görünürde! Sadece 12 gün içinde piyasaya sürülecek.

Stardew Valley için multiplayer modu için 2016’da çalışmalara başlanmıştı ve geçenlerde de halka açık beta testini bitirdiler.

Güncelleme yapıldıktan sonra, oyuncuların diğerlerini oyunlarına davet edebilmesi için birden fazla seçenekleri olacak: arkadaş listesi, davet kodları ve LAN bağlantısı. Her oyuncunun multiplayer oynayabilmesi için kendi kabinlerinin olması gerekecek. 100g ve 10 taş ile üç kabin alınabiliyor olacak.

Hatta arkadaşınla bile evlenebiliyorsun, bu özellik bazı oyuncular içinde oldukça ilgi çekici olabilir tabii.

Stardew Valley Multiplayer Modunun Özellikleri

  • Sohbet Kutusu ve Özel Emojiler – Renkli metin ve yaklaşık 200 özel Stardew Valley emojisi ile yeni sohbet özelliğini kullanarak iletişim kurabilirsiniz!
  • Multiplayer Evlilik – Oyuncular Pelican Town’daki NPC’lerden birini de seçebilir ya da bir alyans yaparak kendi arkadaşına da evlilik teklif edebiliyorsunuz. Ayrıca aldığınız kabinleri yıkarak eşinizi boşayabiliyorsunuz.
  • Ölçeklendirilebilir Zorluk – Bir elin nesi var iki elin sesi var derler, bu nedenle oyuncular zorluk seviğyesini değiştirmek için kar marjını ölçekleyebilir veya satılan ürünleri üretebileceklerdir.
  • Birlikte Çalışın – Her oyuncu, çiftlik, madencilik, mücadele, balıkçılık, yiyecek arama ve festival katılımı gibi ortak hedeflere ulaşmak için birlikte çalışabilirsiniz!
  • 4 Kişilik Oynayın – 1-3 oyuncuyu davet ederek isterseniz en baştan başlayabilir ya da en son kaldığınız yerden başlayabilirsiniz!

STARDEW VALLEY

Stardew Valley’in multiplayer güncellemesi önce Linux, Mac ve PC oyuncuları için gelecek. Konsollar için piyasaya sürüleceği tarih bilinmiyor, tek bildiğimiz “yakında” gelecek olması. Ancak PS4 ve Xbox One’dan önce Switch’e gelecek.

Güncelleme 1 Ağustos tarihinde Steam, Humble Bundle ve diğer dijital mağazalardan alınabilecek.

dig down deeper GIF