SNK Playmore, 40. Yılı Şerefine Arcade Konsolu Olan NEO GEO MINI’yı Tanıttı

Japonya merkezli video oyunu, donanım ve yazılım şirketi olan SNK Corporation, kuruluşunun 40. yılı vesilesiyle NEO GEO MINI isimli arcade oyun konsolunu ortaya çıkardı. Şu anda 40 tane Neo Geo klasik oyununu ile birlikte piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Diğer arcade konsollarına göre biraz küçük olan NEO GEO MINI, minyatür bir görünüme sahip. Hatta yanınızda bile taşıyabileceğiniz boyutlarda. Konsolun resmi boyutları; 135mm genişliğinde, 108mm derinliğinde ve 162mm uzunluğundadır. Ağırlığı ise sadece 600 gram.

neo geo mini

Yapımcının klasik oyunları kesin var gibi

SNK, bu 40 oyunluk serinin hangi oyunları içerdiğine dair kesin bir şey henüz söylemiş değil. Ancak cihazın yayınlanan fotoğraflarını incelediğimizde; Metal Slug, Samurai Shodown 2, Fighters ’97 ve ’98 ve Real Bout Fatal Fury 2 gibi oyunların olduğunu görüyoruz. Firma ayrıca NEO GEO MINI için kesin bir tarih veya fiyat da yayınlamadı. Konsol iki faklı stil şeklinde piyasaya sürülecek. Asya pazarı ve diğer pazarlar. Asya pazarı için sürülecek ürünün şekli biraz daha farklı renklerde ve süslemelerde olacak.