MORTAL KOMBAT 11 YOLDA MI? Yoksa ED BOON Trollüyor mu?

Eğer serinin yaratıcısı Ed Boon‘un Twitter’daki paylaşımı doğru ise Mortal Kombat 11 oyunu yolda olabilir. 2010 yılında kurulan NetherRealm Studios, Ed Boon ve onun efsanevi Mortal Kombat dövüş oyunlarının yeni evi haline gelmiştir. Şiddet öğelerinin çok sık olduğu oyun, 90’lı yıllarda öne çıkmış olsa da, 20 yılı aşkın bir süredir popülerliğini koruyor. Stüdyonun son yıllarda,  Injustice: Gods Among Us ve WWE Immortals üzerinde çalıştı. Bu oyunlar da oldukça beğeniyle karşılandı.

Mortal kombat serisi halen yapımcı firmanın ana oyunu ve Boon’da bunu insanlara hatırlatmak istiyor gibi. Boon’un hayranları kendisinin sosyal medyada çeşitli şakalar yaptığını biliyor. Kendisi yeni karakter ve yeni oyunlar söz konusu olduğunda da paylaşımlar yapmakta. Ama bu seferki bir cevap boş bir trollemeden ibaret değil gibi.

Bir takipçisinin 2018’de Injustice 2 için 4. dövüşçü paketinin gelmesinin havalı/cool bir hareket olacağını söylemesi üzerine, başka neyin havalı olabileceğini biliyor musun tarzında bir cevap verdi. Ancaaak burada kullandığı havalı yani cool kelimesini “k”  harfiyle yani “kool” olarak yazdı. Bu da aslında bilinçli yapılmış bir değişikliki aynı Mortal Kombat adında C yerine K harfi konulması gibi.

E3 2018’de sunulacak Mortal Kombat 11 oldukça anlamı olacaktır.  NetherRealm Studios, 2013’ten bu yana MK ve DC Universe : Injustice arasında sürekli çalışmakta. Bir yıl önce yayınlanan The Injustice 2’yi düşünürsek, çalışkan ekip, önemli basın konferanslarından birinde  yeni haberleri sunacak gibi.

Efsanevi Mortal Kombat dövüşçüleri

Ed Boon ve ekibinin neler üzerinde çalıştıklarını bilmek için daha fazla beklemek zorunda kalmayacağımızı ümit ediyoruz. NetherRealm, yıllar boyunca ve inanılmaz bir hızda sürekli olarak sağlam dövüş oyunları ortaya koydu. Artı olarak Boon Twitter’da hayranlarına sataşmayı çok seviyor, bu yüzden gelecek herhangi bir projede bir sır saklaması neredeyse imkansız.

Bekleyip göreceğiz, bakalım Mortal Kombat 11 ne zaman çıkacak?

Güncelleme: Boon bugün (12 Mayıs 2018) itibariyle de şöyle bir tweet attı! “Yeni Mortal Kombat istemiyoruz.  Marvel Injustice istiyoruz” Komik misin nesin Ed Boon? 🙂