Bir SNES Klasiği Olan “CHRONO TRIGGER” STEAM’le Buluşacak!

Gematsu‘nun haberine göre Square Enix firmasının RPG oyunlarından ve Super Nintendo‘da oynanan oyunlardan biri olan Chrono Trigger, PC kullanıcıları için sunulacak. İşte yayınlanan fragman;

Retro-oyun severlerin bir kısmını heyecanlandıracak bu yapım 2 Nisan 2018’e kadar 14.99 $ fiyat etiketi ile satışta olacak. Limitli versiyon soundtrack olarak 5 şarkı içerirken, 6 adet de duvar kağıdı içeriyor olacak.

Güncel grafik ve yüksek çözünürlüklü olarak çıkarılacak oyunun müzikleri de Matsuda tarafından güncellenecek. Oyun kontrolü dokunmatik ekran veya klavye ile sağlanabilecek. Toei Animation’da kesilmiş sahneler içerecek oyunda “Dimensional Vortex” ve “Lost Sanctum” zindanları da orijinal Nintendo DS versiyonundaki gibi olacak.

CHRONO TRIGGER steam

Kısaca Chrono Trigger:

Senaryo açısından genelde beğenilen bir RPG olan 1995 yapımı oyunun karakterleri Dragon Ball mangasının yaratıcısı Akira Toriyama tarafından yapılmıştır. Chrono Trigger oyunu 2008’de Nintendo DS’e akıllı cihazlara ise 2011’de geldi. Chrono Trigger Square Co. Ltd. tarafından çıkartılan RPG tarzı bir Super Nintendo oyunudur. Japonya’da 11 Mart 1995’te çıkan bu oyun, Kuzey Amerika’da da 22 Ağustos’ta satılmaya başladı.