REMEDY, EN İYİSİ OLMAK İSTİYOR! Yeni Oyunlarından Beklentimiz Büyük!

Remedy Entertainment, çoğu oyuncunun gönlünde çok özel bir yere sahip. Endüstri veteranı Sam Lake‘in firması, Max Payne ve Alan Wake gibi oyunlarla oyun endüstrisine adını altın harflerle yazdırmış, son derece başarılı bir firma. Kaliteli, sinematik anlatımın temellerini atan ekip, aynı zamanda sonradan çoğu oyunda sıkça rastladığımız ” Bullet Time ” özelliğinin de yaratıcısı. Firma, GamesIndustry’e verdiği röportajda, endüstrinin bu türde oyun sunan en iyi ekibi olmayı amaçladıklarını ve 505 Games ile yaptıkları antlaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. ( Remedy, uzun süredir, Microsoft ile işbirliği içerisindeydi ).


Finlandiya merkezli ekibin son oyunu ”Control” geçtiğimiz E3 fuarında oyuncularla buluştu. Biraz Inception biraz eski oyunlardan gelen oynanış dinamikleri biraz da popüler kültür esintileri bulunan yapım, oyuncular ve medyadan tam not aldı diyebiliriz. Control’ de oyuncular sürekli değişen çevre dinamiklerinde hayatta kalmaya çalışacaklar.

Oyunun yazarlığını Quantum Break‘ ten tanıdığımız ve her oyunun altında imzası bulunan Sam Lake yapıyor. Kimi çevrelerce, firmanın bir önceki oyunu Quantum Break ile olan benzerliği ile eleştirilen yapım için Lake, Control’ ün önceki oyunlarına hiç benzemediğini ve bu sefer oyunculara keşfetmek için daha fazla özgürlük tanıdıklarını belirtti.

Oyundaki ana karakterimizin seslendirmesini bir önceki oyunda Beth Wilder’ ı seslendiren oyuncu Courtney Hope üstleniyor. Remedy’ nin geliştirilmiş Northlight oyun motorunu kullanan yapımın 2019 yılında Xbox One, PC ve PlayStation 4 platformlarında oyuncularla buluşması planlanıyor. Oyunun dağıtımcılığını 505 Games üstleniyor ve yapım için yaklaşık 8 milyon euro kadar bir destekde bulundukları belirtiliyor. Control ayrıca 2003 yılından bu yana Sony platformlarında piyasaya sürülecek ilk Remedy yapımı olma özelliğini taşıyor.