PUBG’de Hile Skandalı; Kodlar ve Bilgiler Havada Uçuşuyor

Bir Reddit kullanıcısına göre PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibinden birisi, oyunun özel kodlarını, ve bilgilerini, Çin içerisindeki bir hile geliştiricisine para karşılığı satıyor.

Şu anda silinmiş olan bu Reddit gönderisine göre bir geliştirici, oyunun özel kodlarını hilecilere sattığı için, şirketin patronu tarafından kovulmuştu. Bugün ise PUBG ekibinden bu konuya dair resmi bir açıklama geldi. Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamaya göre tüm bunlar sadece bir söylenti. Bahsi geçen çalışanın, oyunun kodlarına erişim izni olmadığı ve henüz işten çıkartılmadığı, sadece sorgulandığı söyleniyor.

Bahsi geçen geliştiricinin sorgulanıyor olması demek, ortada gerçekten böyle bir durumun olduğunu gösteriyor olabilir. Belki o geliştirici değil de, bir başkası bu suçu işliyordur. Sonuçta ekipte belki yüzlerce insanın, oyunun kodlarına erişim izni var.

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...