Prince Of Persia: The Sands Of Time Remake Süresiz Ertelendi

Prince Of Persia: The Sands Of Time Remake

Merhaba Fanzade okurları, ben Batuhan, bu da Prince of Persia. Bugün sizlerle pandeminin vurduğu bu oyun hakkında bilgilerimi ve düşüncelerimi aktaracağım.

Çok sevdiğimiz Ubisoft (!) tarafından 5 Şubat günü yayınlanan habere göre. Yıllardır oyuncular olarak beklediğimiz Prince of Persia oyunu süresiz olarak ertelediğini duyurdu. Bu ertelenme Ubisoft’un ilk ertelemesinde değil. Daha önce ocak ayınca çıkması planlanan Prince of Persia’yı Mart ayına ertelemişlerdi. Şimdi de oyunu süresiz olarak geliştirmeye aldılar.

Kendimde bir Prince of Persia hayranı olarak, çıkan fragmanları çok beğenmesem de yılların hasretinden dolayı kendisini radarıma almıştım. İlk duyurulduğundan beri oyuncular tarafında grafik , dövüş ve kamera açılarından dolayı ağır eleştiri alan Ubisoft ,bunları geliştirmek için oyunu ertelediğini söylemişti. Son yayınlanan haberde ise şunlar yazmakta, “Prince of Persia: The Sands of Time Remake’i Eylül ayında duyurduğumuzdan bu yana, bu sevilen franchise hakkında sizden gelen geri bildirimler gördük. Geliştirme ekiplerimizi mümkün olan en iyi oyunu yapmaya yönlendiren, sizin tutkunuz ve desteğinizdir. Son olarak oyunun orijinal haline sağdık kalındığını bir yandan da taze hissettiren bir yeniden yapım” olduğunu söyledi.

Yine aynı şeyleri yaşamayalım:

Biliyorsunuz ki oyuncular bu erteleme işinden mutlu olmuyor. Genellikle oyuncular şirkete baskı kurup daha bitmemiş bir oyunu piyasaya çıkmak zorunda bırakıyorlar. En yakın tarihte yaşanan Cyberpunk 2077 böyle bir olay. Ubisoft’un bu hataya düşmeyip oyun tamamlanana kadar ertelemiş olması aslında güzel bir haber. Şirketin bu oyundan beklentilerinin yüksek olduğunu gösteriyor ya da bu oyunu olmadı yeniden yapalım da demiş olabilirler. Buradan Prince of Persia’ın sonunun Cyberpunk gibi olmamasını diliyoruz. Oyuncu atalarımız ne demiş:

Durmadan ertelenen bir oyun , Zorla çıkarılan bir oyundan daha iyidir.

Eski Oyuncular
Ön sipariş verenler başlangıç seti

Son Yorumlarım:

Haberleri bir kenara bırakıp yapılan işleri incelersek; Ubisoft’un genelde ertelemeye sıcak bakmadığını biliyoruz. Bu oyun Cyberpunk 2077 kadar büyük olmasa da şirket aynı sıkıntıları yaşamak istemediğini gösteriyor. Bir yandan ise oyuncuların geri dönüşlerine cevap vermeleri beni ümitlendiriyor. İlk oyunun Metacritic’den 89 aldığını da unutmayalım. Çıkacak oyunun eski oyundan kötü fakat Prince of Persia hayranlarını memnun edeceğini düşünüyorum. Oyunu ne çok hypelı bekliyorum ne de radarımdan çıkarıyorum. Bundan dolayı beklenti puanım 6,5.

Kendinize iyi bakın. Oyunsuz Kalmayın !