Pokkén Tournament Shadow MEWTWO’yu İçeriyor

Uluslararası Pokemon şirketi, yakında piyasaya çıkacak olan Pokkén Tournament için bir tanıtım videosu yayınladı. Videoya göre Pokkén Tournament Shadow Mewtwo‘nun oyunda bir karakter olacağı da kesinlik kazanmış oldu. Videoda oynanabilir pokemonun altı çizilirken, son olarak da Pikachu Libre (Maskeli Pikachu)’nun tanıtımı yapıldı.

Pokkén Tournament Shadow Mewtwo’da bulunacak oyun Wii U için tüm dünyada aynı anda 2016 baharında piyasaya sürülecek.

Oyun ilk çıkışını Japonya’da Temmuz 2016’da arcade olarak yaptı. Oynanabilir 8 adet pokemon içeriyordu, bunlar; Charizard, Weavile, Lucario, Machamp, Gardevoir, Suicune, Gengar ve Pikachu idi. Blazikin ve Pikachu Libre daha sonra eklendiler. Savaş anında pokemonlara yardımcı olarak “L”tuşu ile Emolga, Lapras, Snivy, Frogadier, Eevee, Fennekin ve diğer asistanlar çağrılabiliyor.

Savaşlar iki fazdan oluşuyor. Savaş sırasında rezonans patlaması yapabilmek için skil sayacının dolmasını beklemek gerekiyor. Rezonans patlaması yaptıktan sonra da pokemonların güçleri bir süreliğine artıyor ve özel ataklarını gerçekleştirebiliyorlar.

Oyunun tek kişilik versiyonunun yanı sıra, Japonya’daki diğer arcade sistemlerle bağlantı kurabilmesini sağlayan online bir modu da bulunuyor.