League of Legends 2016 Güncellemesi ile Çok Şey Değişiyor

Riot, League of Legends için 2016 sezon güncellemesini yaptı ve öyle görülüyor ki her şeyi değiştiriyorlar. İşte o değişiklikler:

League of Legends 2016 Güncellemesi ile ilgili açıklananlar:

Yeni bir Şampiyon seçme sistemi

şamp select

 League of Legends oynarken şampiyon seçmek her zaman zor ve tatsız olmuştur. Güncellemeyle birlikte, bütün oyun modları için daha geniş ve daha sistematik bir şampiyon seçme seçeneği getireceklerini duyurdular. Yeni sistem belli bir şampiyonu seçmeye karar vermeden önce iki farklı tercih pozisyonu seçmenize olanak tanıyor.

İstediğiniz sayıda kişi ile grup oluşturup sıralamada yükselebilirsiniz

Gelecek sezonda tekli/ikili sıralama, dinamik grup sıralaması ile değiştirilecek. Sıralamada ister tek başınıza, isterseniz takım olarak yükselebileceksiniz. Takım oluştururken hala benzer sıralamada olan kişilerle grup kuruluyor ve sistem, hemen hemen her zaman aynı şekilde gruplandırılmış rakiplere karşı oynayacak şekilde dizayn edilmiş. Grup kurmak bonuslar ile teşvik edilecek.

Loot ve craft sistemi geliyor

loot lol

Hextech Craft ile oyuncular, oyun içi rastgele ganimetleri büyük indirimlerle alabilecekler. Diğer bir yenilik ise oyuncuların oyun içi başarısına odaklı olarak şampiyonlara ve kostümlere ücretsiz olarak sahip olabilmesi.

Ayrıca karşılaşmalar sonunda performansa bağlı olarak sandıklar ve anahtarlar kazanılacak. Sandıklardan da süreli ya da kalıcı kostüm gibi eşyalar çıkacak.

Yeni İletişim Uygulamaları

soical lol

Riot, League of Legends’ı gerçekten arkadaşlarınızla oynamanıza önem veriyor ve bunu öncelik haline getirmiş. Bu yıl oyuncuların oyun içinde arkadaşlarıyla iletişim halinde olmasını sağlayan bir telefon uygulaması başlatıyorlar.

Ayrıca oyuncular kendilerinin kuracakları kulüplerde daha fazla arkadaş edinip daha güçlü gruplar kurabilecekler.

Yeni Client Nihayet Geliyor

client

Yeni bir client güncellemesi yapılacağı yıllardır konuşuluyordu fakat hiçbir zaman söylentiden öteye geçemedi. Hakkında her ne kadar fazla bir bilgi henüz yoksa da nihayet client güncellemesi resmen geliyor.