Pokémon GO Android Ve iOS İçin Geliyor

Birçoğumuzun çocukluğu Pokemon ile geçti. Gerek tasolarıyla oynadık, gerek kartlarıyla. Bazılarımız da Nintendo konsollarında efsane oyunlarını oynayacak kadar şanslılardı. Geri kalanımız ise bilgisayar üzerinden Gameboy oyunları oynamamıza olanak sağlayan programlar ile ulaştık bu seriye. Çizgi filmlerinin hayatımız olduğu günleri ise hiç unutmadık.

pokemon_go

Geçtiğimiz yıllarda teknolojinin özellikle telefon uygulamaları konusunda gelişmesiyle sanal gerçeklik oyunu piyasada yerini aldı. Gerçek hayattaki lokasyonlar ile etrafta gezip görevler yaptığınız, eşyalar aradığınız, başka insanlar ile etkileşimde bulunduğunuz oyunlar fazlasıyla mevcut.

Bir de gerçek hayatta Pokemon avladığınızı düşünün?

Niantic Inc., The Pokémon Company, ve Nintendo Co. Ltd.’nin katkılarıyla tam olarak beklenen ve birçoğumuzun hayallerini süsleyecek telefon uygulamasının duyurusu yapıldı bile! Bu oyun ile birlikte sokağa çıkıp çevrede yer alan vahşi pokemonları kefşetmeye başlayacaksınız. Ash’e özenerek büyüyen bir nesil olarak, artık Pokemon yakalama sırası bize geçti. Şimdi biz de tüm Pokemonları araştırmaya başlayabiliriz. Pokemon Go ‘nun en güzel yanlarından biri ise, tamamen ücretsiz olarak hem Android‘e hem iOS’a çıkacak olması.

Türkiye’ye gelir mi bilmeyiz ama; Pokemon GO Plus adlı bir ek ürün ile, telefonunuzu her saniye kontrol etmenize gerek kalmadan da çevredeki Pokemonlardan haberdar olabileceğiz. Yakında bir Pokemon olduğunda LED ışığı ve titreşimiyle size haber verecek olan bu cihaz ile aynı zamanda tek tuş ile Pokemon yakalamak gibi aksiyonlarda da bulunabilirsiniz.