Overwatch Beta Öncesi Hazırlık Videosu Yayınladı

Blizzard, 24 Mayıs’ta piyasaya sürülecek olan Overwatch için hazırlık niteliğinde, oyuncuların aşina oldukları ve olmadıkları konulara göz atmaları için oldukça kısa ve hoş bir video yayınladı.

Videoda akıllı goril Winston, yaptıkları şeyin nasıl sona erdiğine dair ayrıntılı rapor veriyor ve Overwatch’n, Omni krizine karşı başlangıçta bunları koruması gerektiğini anlatıyor.

Kısa arka hikayeye, oyundaki olaylar başlamadan öncesi kahramanları gösteren çarpıcı el çizimleri eşlik ediyor.

Videonun yarısı farklı bir tonda; komik olmak yerine Winston’ın ciddi bir şekilde, Overwatch operasyonlarına halkın  artık ihtiyaç duymadığını ama bunun dünyada şiddeti artıracağını bu yüzden eski grubunu toplamak istediğini anlatmasını görüyoruz.

Blizzard, görsel olarak oyunda cazibeyi ve eğlenceyi yakalamış ve oyunu renkli,şiddetli ve heyecanlı olarak yapmayı başarmış.

Video oyunun açık betası başlamadan öncesinde yayınlandı. Açık beta 4 Mayıs- 9 Mayıs tarihleri arasında, PC, PS4 ve  Xbox One platformlarında oynanabilecek. Oyun için 29 Nisan’dan önce ön sipariş verenler betaya erkenden katılabilecek yani şu anda betayı oynayabilirler.

Oyunda 4 oyun modu, 12 harita ve 21 farklı kahraman var. Diğer FPS’lerin aksine Overwatch size özelleştirebileceğiniz geniş bir silah yelpazesi sunmuyor. Her karakterin kendi yetenekleri ve silahları var ve bunu nasıl kullanacakları tamamen oyuncuya kalmış.