overwatch 2

OVERWATCH 2 Ortalığı Yıkarak BANGIR BANGIR Yola Çıktı

Herkese merhaba Fanzade okurları,  Ben Batuhan. Bugün sizlere dün akşam gerçekleşmiş olan Blizzcon’un Overwatch 2 tarafını anlatacağım.

Overwatch çıkalı neredeyse 5 sene oldu. Blizzard’ın zaten yeni bir Overwatch 2 oyunu yaptığını biliyorduk lakin neler yaptıklarını bu kadar net görmemiştik.

Overwatch 2 ve Yeni Haritalar:

Aroma ve New York City

Öncelikle video ’da iki tane yeni map tanıtıldı. Birisi Aroma diğeri ise New York City. Kısaca üstünde durmamız gerekirse ;

Aroma : Temel olarak Roma’yı ele alan bir tasarıma sahip, Map’i dizayn eden ekibin dediğine göre 2 şeyin üstünde durmuşlar. Oyuncuları o Romantik ortamı sokmak ve onlara Dünya turuna çıkmışlar hissini vermek.

New York City : New York City’i herkes biliyordur. Gökdelenlerle dolu caddeler, siren sesleri, gürültü, kargaşa başka bir deyişle yaşayan bir şehir . Gördüğüme göre de bu havayı gerçekten de iyi vermişler.

Pasif Roller:

Birçok oyunda bildiğimiz pasif yetenekler bu oyuna da geliyor. Örneğin hasar çıkaran bir karakter oynamak istiyorsunuz diyelim. Artık bu pasif özellikten dolayı karakter daha hızlı hareket edecek . Başka bir örnek vermek gerekirse destek karakterini oynadığınızı varsayalım. Belli bir süre hasar yemezseniz canınız otomatik olarak geri dolacak.

Tank karakterlerindeki değişim:

Söylenenler üzerine ilk oyuna göre Overwatch 2’de Tank mantığını nerdeyse baştan aşağı değişiyor. Eski oyunda Tank ; geride duran ve diğer karakterleri koruyan bir roldeyken bu oyunda agresif bir hal almaya hazırlanıyor. Örneğin Reinhardt artık iki Firestrike kullanacak ayrıca yeteneği yönlendirebilecek ve iptal edebilecek.

Savaş Mekaniği Güncellemeleri:

Yapılan çalışmalar ile Overwatch 2’ye yeni silahlar eklendiği üstelik her bir silahın kendine özel bir sesi bulunduğunu açıkladı. Bu sesler farklı ortamlarda, mermi bittiğinde ya da dolum anlarında değişiklik gösterebiliyor.

Kahraman Görevleri:

Kahraman görevleri, oyunu PvP yerine PvE oynamak isteyenler için oluşturulmuş bir bölüm. Arkadaşlarınızla girip yapay zekaya karşı verilen görevleri yapacaksınız. Ayrıca sunumda da takım halinde olmanız gerektiğinin üstüne fazlaca duruldu .Bu oyun modu için bildiğimiz haritaların da yeni yerlerin de olacağı, aynı zamanda dinamik hava koşullarının da getirildiği söylendi.

Örneğin Numbani bir Afrika haritası olduğu için filmlerde gördüğümüz muhteşem bir gün batımı, oyuna eklenmiş.

Yetenek Ağacı:

Oyuna yeni yetenekler getirilerek bunları bir yetenek ağacında görüntülememiz ve karakterlerimizi geliştirebilmemize imkan verilmiş. Ekstra olarak her karaktere özel yetenek ağacı yaptıklarını da söylediler.

Düşman Birimleri:

Oyunculardan aldıkları geri bildirimler üzerine buraya daha fazla yoğunlaşıldığını, yeni birimler eklendiğini, ayrıca eskilerinin de yeniden elden geçirildiğini söylediler. Her düşman tipinin size saldırmak yerine artık hedeflerini farklı olduğunu hatta bu düşmanlara özel parçalanabilir uzuvlar eklendiği de söylendi.

Overwatch 2 Yeni Görünüşler:

Overwatch 2 Hikayesindeki Gelişmeler:

Son olarak hikayede de, Omnic ayaklanmasının arkasında kimin olduğunu öğreneceğiz gibi. İlk oyunun sonunda dağılan Ekip Zero Hour’da yeniden bir araya geliyor.

Oyunun franchise’ına çok önem verdiklerini söyleyen yapımcılar hikaye için; introlar, outrolar , animasyonlu NPC’ler , görev içi etkinlikler ve daha fazlasını olacağını söylediler. Beni en çok etkileye şeylerden biri de hikaye modunda farklı karakterlerle oynayabiliyor olmamız. Her karakterin kendi içinde farklı diyaloglar barındıracağını ve oyunda küçük hikayeler olacağını bize gösteriyor .