STAR TREK: PICARD 2. Sezon Çekimlerinin Haberi Hurd’dan Geldi

STAR TREK: PICARD 2. Sezon

Star Trek: Picard 2. sezon çekimleri başladı. Star Trek: Picard dizisinin ilk sezonu geçen sene yayınlandı. Hayranlar uzun bir aradan sonra Atılgan‘ın Kaptanı Jean-Luc Picard‘ı tekrar görmekten büyük keyif aldılar. Ancak ne yazık ki Picard dizisi de koronavirüs salgınından nasibi aldı. Dizinin başrolü Patrick Stewart 80 yaşında ve bildiğimiz üzere Covid-19 yaşlılar için daha tehlikeli bir hastalık. Haliyle de alınan önlemler yeterli olmayabilir.

Star Trek: Picard 2. sezon çekimlerinin Haziran 2020’de başlaması gerekiyordu. Ancak önce Ocak 2021’e ardından da Şubat ayına kaydırıldı. Fakat, geçtiğimiz günlerde Raffi karakterine hayat veren Michelle Hurd‘ın bir paylaşımı ile çekim sürecinin başladığını öğrenmiş olduk.

Aşılamalar sürerken ve film stüdyoları da pandemi sürecinde çekimlerin nasıl idare edileceğini öğrenmişken bundan sonraki süreç sorunsuz geçer.

Kimse Star Trek: Picard 2. sezon çekimi İçin Patrick Stewart’tan Daha Hevesli Değil

Ocak ayı başlarında Gold Derby‘e verdiği röportajda çekimlerin başlaması konusunda heyecanlı olduğu anlaşılıyor.

“Bu dönem, kariyerimdeki çalışmadan geçirdiğim en uzun dönem. Ancak birkaç haftadır kostüm provaları için stüdyoya gidiyorum.” dedi.

“Santa Clarita’ya gideceğim sabahlar, kostüm provasına katılacağım için, büyük bir heyecan içerisinde uyandım. Kamera önünde yürüyüp rol keserken yaşadığım heyecan gibi değildi. Ancak yine de çarklar dönmeye başladı ve bu bana kendimi çok iyi hissettirdi.”

“Elimde 5 bölümün senaryosu ve bu senaryoların farklı taslakları var. Her gün saatlerce okuyorum… Çekmek istiyorum! Bunun için buradayım ve çekeceğim. Elimde bir senaryo ve önümde oyuncuları görmek istiyorum. Birinin “kayda giriyoruz arkadaşlar, sessizlik!” dediğini duymak istiyorum. Ve bu olacak, az kaldı. Aslında ilk birkaç günün biraz zorlu geçeceğini düşünüyorum. Ancak olağanüstü bir ekibimiz var. Bu insanlar bunu başaracak ve diziyi benim ellerime bırakacaklar.”

Star Trek: Picard’in 2. sezonu yayınlanmaya ne zaman başlar bilemiyoruz, ancak umuyoruz ki bu azim ve coşkuyu izleyiciler de görür.