GOD OF WAR Geliyor; Karşınızda NİSAN 2018 Oyunları!

Nisan ayına girmiş olduğumuza göre bu ay çıkacak yani Nisan 2018 oyunlarına kısaca bir göz atalım isterseniz, bu ay bizleri çok güzel yapımlar bekliyor, özellikle uzun süredir beklediğimiz God of War sonunda ekranlarımızda olacak. Ön siparişi hala vermediniz mi? Çıktığı ilk gün oynayanlardan olmak istiyorsanız acele edin derim!Bu ay benim şahsen beklediğim birkaç tane yapım var. Onlar için oldukça heyecanlıyım. Bakım çıktıkları zaman beni mutlu edebilecekler mi?

İsterseniz fazla uzatmadan Nisan ayında çıkacak oyunlar listemize başlayalım zira liste biraz uzun.

1- Penny-Punching Princess (Nintendo Switch, PS Vita) – 3 Nisan

Nisan 2018 Oyunları Penny-Punching Princess
Nisan 2018 Oyunları Penny-Punching Princess

Para güçtür, para adalettir. Sevginin bile para ile satın alınabileceği bir dünya düşünün!  Penny-Punching Princess işte tam da böyle bir dünya.

Penny-Punching Princess’in oyun kavramı tam olarak ‘para tüm sorunlarınızı çözer’dir. Evet, doğru okudunuz. Bu yapımda yolunuzu temizleyip ilerlemek için düşmanlara, tuzaklara ve hatta bazı seviye sonu bosslarına paranın gücünü kullanarak rüşvet verebiliyorsunuz! Böylelikle savaşmadan ilerleyebiliyorsunuz. Paranın gücü güzel mi göründü ne?

Paranız olduğu sürece, Game Over’lar bile tersine çevrilebiliyor. Paranın gücü ile bu evrende her şey mümkün. Kural yıkan bu aksiyon RPG oyunun tadını çıkarmanıza çok az kaldı!

2 – Crisis on the Planet of the Apes VR (PSVR) – 3 Nisan

Planet of the Apes evrenini yakında Crisis on the Planet of the Apes oyunu sayesinde sanal gerçeklikte gezebilecek ve yaşanan olayları deneyimleyebileceksiniz!

Maymunlar korkunç insanlar tarafından yapılan şeyler konusunda mutlu değiller, sizler bu oyunda süper akıllı bir maymuna hayat vererek etrafa tırmanıp silahlarınızla insan ırkına yaptıklarını geri ödeteceksiniz.

3 – Rick and Morty: Virtual Rick-ality (PS4)  10 Nisan

Sonunda PS4’e gelen bu yapımda Rick ve Morty son teknoloji bir VR macera yaşamanız için oturma odanıza ışınlanıyor! Rick’in garajını, Smith ailesini ve uzaylı dünyalarını Morty klonu olarak keşfetmeye hazır olun! Ve tabii bununla gelecek tüm travmalara karşıda kendinizi hazırlayın çünkü bu yolculuk çok ilginç olacak.

Garip dünyalara giden portallara adım atarak Rick’e kendi tuhaf deneylerine yardımcı olun.

Bu hareketli serüvendeki bulmacaları çözmek ve görevleri tamamlamak için Rick’in talimatlarını izleyin ya da izlemeyin! Orası size kalmış tabii ki de.

4 – Extinction (PC, PS4, X Box One) – 10 Nisan

Ezelden beri dünya savaştaydı. Nesiller boyunca insanlar, toprak ve zenginlikler için birbirleriyle savaşırken gerçek düşmanlarımız çok uzaklara çekilmişlerdi: Türümüzü yok etmeyi amaçlayan 150 metre boyundaki gözü dönmüş canavarlar…

Sadece eski düzen biçiminde eğitilmiş olanların ‘ogreler’ denilen bu canavarları yenme şansları vardı. Ve sizler tam bu noktada dünyanın en son savunucularından birine hayat verirken bulacaksınız kendinizi… Yetenek, hız ve güçle eğitilmiş bir savaşçı… Extinction’da Ogreler ve minionların sonsuz dalgasıyla savaşarak insan nüfusunun yok olmasını önlemeye çalışıyor olacaksınız!

5 – Maelstrom (PC) – 11 Nisan

Nisan 2018 Oyunları – Maelstorm

Mealstrom Warhammer’ın tecrübeli oyun geliştiricileri tarafından yaratılan üçüncü şahıs strateji oyunudur. Bu oyunda amaç oldukça basit: Diğer gemileri ya zekânızla ya da fiziksel gücünüzle geride bırakarak yağmalayabildiğiniz kadar altın yağmalamak!

Aslında ilk bakışta Mealstrom, Sea of Thieves oyununa benziyor gibi görünse de aslında oldukça farklı oyunlar. Mealstrom daha hızlı bir tempoya sahip ve gemiler mürettebattan ziyade sadece tek bir oyuncu tarafından kontrol ediliyor.

Mealstrom’daki her gemi, renkli bir tarihe ve benzersiz silahlara sahip olmanın yanı sıra hız, ateş gücü, ekip ve dayanıklılık gibi güçlü ve zayıf yanları olan birer karakterlerdir. Oyuncuların keşfedip kilidini açacağı birçok benzersiz gemi bulunuyor.

Korsanlığınızı birde bu oyunda deneyin derim!

6 – Death end re;Quest (PS4) – 12 Nisan

Arata Mizunashi adlı bir oyun programcısı olan kahramanımız, bir yıl önce kaybolan bir oyun yöneticisi olan Shiina Ninomiva’dan bir e-posta almasıyla başlıyor yolculuğumuz.

Bu e-postadan Arata, Shiina’nın MMORPG “World Odyssey” oyununun içinde kapana kısıldığını ve çıkış yapamadığını öğrenir. Ve onu kurtarmak için artık harekete geçerek geliştirmeyi durdurması gerekir

Shiina, hatalarla dolu olan World Odyssey oyunun tek oyuncusuydu.

Sizler de bu iki kahramanımızla birlikte insan kalbine sahip NPCler ve meslektaşlarınızla bu oyunun hem içinde hem de dışında ilerleyerek çeşitli maceralara atılacaksınız. Konusu oldukça ilgi çekici olan bu yapım bekleyenlerini mutlu edeceğe benziyor.

7 – Yakuza 6: The Song of Life (PS4) – 17 Nisan

Hapishanede geçen kısa bir esaretin ardından sessiz bir yaşam sürdürmeyi umut eden, yakuza Kazuma Kiryu geri döndüğünde Haruka’nın bir kazaya karıştığını ve komaya girerek oğlu Haruto’yu bir başına bıraktığını öğrenir. Ve en çok değer verdiği kişilerin tehlike içinde olduklarını görür.

Bu çocuğu korumak uğruna girdiği bu yolda, Haruto’nun babasının kimliğini öğrenmeye çalışan Kazuma Kiryu bazı olası arkadaşlarıyla, geride bıraktığı suçlu yeraltı dünyasında gezinmek zorunda kalacak ve ailesini güvende tutmasını sağlayacak cevaplar için mücadele edecek.

Yakuza 6: The Song of Life, aile ilişkilerinin gücünü inceleyen biraz daha duygusal bir yapım olarak karşımıza çıkacak sanırım. Bakalım Kiryu ailesi için neleri göze olabilecek.

8 – God of War (PS4) – 20 Nisan

god of war

Belki de Nisan 2018 oyunları içinde en çok beklenen oyun…Olimpos Tanrıları’na duyduğu öfkeyi ardında bırakan Kratos, artık İskandinav Tanrıları ve yaratıklarının diyarında kol geziyor.

Kratos bu acımasız dünyada hayatta kalmak için savaşmalı ve oğluna da sadece hayatta kalmayı değil, aynı zamanda Sparta Hayaleti’nin yaptığı kanlı hataları tekrar etmemeyi de öğretmek zorunda.

Saygısını kazanma konusunda kararlı olan oğlu Atreus‘un hocası ve koruyucusu rolünde olan Kratos, öfkesini kontrol altına alması için beklenmedik bir fırsatla karşı karşıya. Oğluna bıraktığı karanlık geçmişi sorgulayan Kratos, geçmişindeki kusurları ve dehşeti telafi etmeyi amaçlıyor.

Aslında bakarsanız bu seride karakterler biraz daha derinleşiyor gibi geldi bana. Tabii bunu oyunu oynadıktan sonra daha net bir şekilde göreceğiz ama bakalım… Şahsen oğlu için geçmişinde yaptığı hataları telafi etmeye çalışan bir Kratos görmek beni ne kadar heyecanlandırsa da korkmuyor değilim.

Daha önce Yunan mitolojisinin altını üstüne getiren Kratos’umuz şimdi de İskandinav mitolojisinin yabani ormanları, dağları ve diyarlarında gezerken; kendi yaratıkları, canavarları ve tanrıları olan tehlikeli ve tamamen farklı bir diyara adım atmaya hazır bizleri bekliyor!

9 – Nintendo Labo Variety Kit / Robot Kit (Nintendo Switch) – 20 Nisan

https://www.youtube.com/watch?v=P3Bd3HUMkyU

Nintendo Switch Joy-Con kontrol cihazını Toy-Con’a yerleştirin ve Nintendo Labo ile balık yakalayın, motosikletinizin üzerine atlayıp yarışın ya da piyanoda şaheserler yaratın!

Nintendo Labo merakınızın ve hayal gücünüzün yardımı ile Nintendo Switch’in bu yeni teknolojisini kullanarak yeni şeyler deneyimlemenizi garanti kılıyor. Kendi Toy-Con’unuzu istediğiniz gibi tasarlayarak hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın!

Nintende Labo için iki ayrı kit çıkacak bunlar: The Variety Kit ve The Robot Kit.

The Variety Kit’in içinde altı tane farklı projeler var. Bunlar Make, Play and Discover adında üç ana başlığın altında toplanıyor da denebilir. İki tane Toy-Con RC Arabaları, Toy-Con Oltası, Toy-Con Evi, Toy-Con Motosikleti ve Toy-Con Piyanosu. Bunlarla birlikte çok eğleneceğinize adım gibi eminim!

The Robot Kit’in içinde kendinizi robota dönüştürmek için gerekli parçalar var tabii ki! Bu kostümü giyerek binaları yerle bir edebilir ve daha birçok şeyi keşfedebilirsiniz.

10 – Adventure Time: Pirates of the Enchiridion (PC, Nintendo Switch, PS4, X Box One) – 24 Nisan

Nisan 2018 Oyunları – Adventure Time

Nisan 2018 oyunlarının bir yenisi daha. Ooo Ülkesi sular altında kalınca nedenini bulmak Finn ve Jake’in üstüne düşüyor. Kahramanlarımız serüveninde tehlikeli suları keşfederek ipuçlarını araştırmaya koyulacaklar. Aynı zamanda korsanları sorgulayıp, bu ıslak gizemi çözmek ve günü kurtarmak için kötü adamlarla çeşitli mücadelelere girecekler. Sizde bu maceralarında Finn ve Jake’e Adventure Time: Pirates of the Enchiridion oyununda eşlik edebilirsiniz!

11 – Frostpunk (PC) – 24 Nisan

Nisan 2018 Oyunları – FrostPunk

This War of Mine yapımcılarından yine çok konuşulacak bir yapım geliyor gibi: Frostpunk!

Frostpunk, society survival adı altında geçen ilk oyundur. Tamamen donmuş bir dünyada insanlar, ezici soğuğa karşı koymak için buharla çalışan teknolojiler geliştirdiler. Kent yöneticisi hem vatandaşları hem de vatandaşların yaşadığı altyapıyı yönetmelidir.

Liderlerin taktiksel becerileri, sık sık ahlaki ve örgütlü bir toplum olarak gördüklerimizin temelini sorgulayan zorluklarla karşı karşıya kalır. Burada optimizasyon ve kaynak yönetimi genellikle empati ve düşünceli karar verme ile çatışacaktır.

Şehir ve toplum yönetimi, yöneticinin zamanının çoğunu tüketirken, bir yandan da dış dünyayı keşfetmenin tarihini ve bugünkü halini anlamak için gerekli olacaktır.

Peki, siz toplumun hayatta kalabilmesi için hangi kararları alacaksınız? Limitler zorlandığında ne yapacaksınız? Ve siz, bu süreçte kim olacaksınız?

12 – Gal*Gun 2 (Nintendo Switch, PS4) – 24 Nisan

Nisan 2018 Oyunları – Gal Gun 2

The “Gal*Gun 2, beklenmedik şekilde popüler olan bir kahramanı kontrol ettiğiniz benzersiz atış oyunudur. Çok geç olmadan kaderindeki partnerine kavuşmak ve aşkı bulmak için kendisine yaklaşan kızları Pheromone Shotları ile savuşturmak zorundadır.

Gal*Gun her zamankinden daha çılgın bir macera ile geri döndü! Bakalım bu değişik oyun hakkında siz neler düşüneceksiniz.

13 – South Park: The Fractured but Whole (Nintendo Switch) – 24 Nisan

Nisan 2018 Oyunları South Park: The Fractured but Whole

South Park yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone‘dan 2014 yılının ödüllü South Park: The Stick of Truth oyununun devamı South Park: The Fractured but Whole Nintendo Switch’e geliyor! Oyuncular bu kez de Yeni Çocuk rolünü üstlenerek yepyeni, kahkahalarla güldüren, inanılmaz RPG macerasında South Park‘ın en sevilen karakterleri Stan, Kyle, Kenny ve Cartman‘a katılacaklar.

South Park: The Fractured but Whole‘da oyuncular Coon and Friends ile South Park‘ın suçluların kol gezdiği arka sokaklarına dalacaklar. Suçla savaşan bu çete Eric Cartman tarafından oluşturulmuştu hatırlarsanız. Cartman‘ın süper kahraman alt benliği The Coon yarı insan, yarı rakundur. The Coon, takımını tarihin en çok sevilen süper kahramanları yapmaya çalışırken, Yeni Çocuk olarak oyuncular kötü güçlerle savaşmak için Mysterion, Toolshed, Human Kite ve diğerlerine katılacak.

Artık Switch sahipleri de bu yolculuğa başlayabilirler!

14 – The Swords of Ditto (PS4, PC) – 24 Nisan

Nisan 2018 Oyunları – The Swords of Ditto

The Swords of Ditto şeytani Mormo’ya karşı bitmek bilmeyen savaşta her kahramanı için eşsiz bir macera yaratan küçük bir aksiyon RPG oyunudur.

Adaya saldıran kötülüğün üstesinden gelme arayışınız sırasında oldukça hoş ama bir o kadarda tehlikeli bir dünyayı gezerken tehditkâr zindanları keşfederek kahramanınızı geliştirin.

Ditto’nun mistik kılıcını serbest bırakarak bir arkadaşınızı yanınza alın ve olağanüstü yağma ve kahramanca savaşlarla dolu unutulmaz bir maceranın içine atlayın. Co-op özelliğiyle birlikte oldukça eğleneceğinize eminim!

15 – The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II: Kai (PS4) – 26 Nisan

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel I: Kai -Thors Military Academy 1204’nin Japonya’da 8 Mart’ta PS4 için yayınlanmasından sonra Falcom The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II: Kai -The Erebonian Civil War- oyununun PS4’e 26 Nisan gününde yayınlanacağını duyurdu.

Bekleyip görelim bakalım nasıl bir serüven bizleri bekliyor!

Evet, listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım bu ay çıkacak oyunlar sizi tatmin etmeye yeter. Gelecek ay tekrar görüşmek üzere kendinize dikkat edin!