Çok Platformlu Oyunlar Neden Nintendo Switch’te Yok?

Geçen haftaki Game Awards’ta Nintendo, Persona 5 Joker’inin Smash Bros’a dahil olması gibi gecenin bazı büyük sürprizlerini yaparak bir çıkış gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra Marvel Ultimate Alliance 3 Nintendo Switch’e özel geliyor.

Ancak Assassin’s Creed Odyssey ve Red Dead Redemption 2 gibi bazı çok platformlu büyük oyunlar Nintendo Switch için mevcut değil.

Nintendo Amerika’nın başkanı ve Reggie Fils-Aime, Switch’in üçüncü parti boşluklarını diğer platformlara nazaran yeni çıkmış bir platform olduğuna bağladı.

“ Bu sektörün çalışma şekli yıllarca geliştirmeyle mümkün.İnsanlar Switch’in daha henüz ikinci tatilini deneyimlediğini unutuyor. Çok fazla oyun çıkıyor ve bu durumda zaman çizelgesi üzerinde değişiklikler yapmak oldukça zor.”

“ Amerika’daki, Avrupa’daki ve Asya’daki gücümüz kritik derecede önemli. Bu geliştiriciler için erişime açık olmasında olanak sağlıyor.”

Mortal Kombat XI, Nintendo Switch için de gelecek

Fils-Aime bir sonraki Game Awards duyurularındaki Mortal Kombat 11 ve Crash Team Racing gibi oyunların da diğer platformlarda olduğu üzere Switch’te de olacağını belirtti. Marvel Ultimate Alliance 3, gelecek yıl Switch platformu için Game Awards’da ödül alan bağımsızlar gibi büyük bir başarı olacak.