MORTAL KOMBAT 11 Tanıtım Etkinliği Yapıldı!

Geçtiğimiz ay The Game Awards‘ta yeni oyununun duyuru fragmanını yayınlayan Mortal Kombat‘ta oyunla ilgili daha fazla detayın paylaşıldığı Mortal Kombat 11: The Reveal adıyla bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte bazıları yeni olmak üzere bazı karakterler tanıtıldı. Bu karakterlerin oynanış videoları ve ”fatality”leri gösterildi. İkinci fragman olarak tanımlayabileceğimiz iki dakikanın üzerinde bir uzunlukta oynanış videosu yayınlandı:

Oyun, seri boyunca her zaman olduğu gibi vahşet dolu ve kan gölü olarak gözüküyor. MK rakip serileri Street Fighter ve Tekken aksine yine baya 18+ kalıyor. Tabii yine vücut bütünlüğünüzü bozmayan ”brutality”lerde ölümcül darbeler alsanız bile vücut bütünlüğünüzü absürt şekillerde bozan ”fatality”ler yemeden ölmüyorsunuz.

Mortal Kombat tanıtım etkinliğinde yayınlanan bazı karakter görsellerine bakalım:

Daha fazla karakter görseline Mortal Kombat sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Yayınlanlardan karakterlerden öne çıkanı Skarlet çünkü kendisi yeni bir karakter. 2011’de yayınlanan MK’da kendine DLC karakter olarak yer bulsa da ilk defa bu oyunda kendisi ana kadroda olacak. Baraka da MKX’in aksine oynanabilir karakterler arasında olacak. Aynı zamanda Sub-Zero bütün MK oyunlarında olan tek karakter olma unvanını koruyacak.

Öne çıkan bir diğer haberse eski UFC dövüşçüsü şimdilerde kendine WWE ve filmlerde yer bulan Ronda Rousey, klasik MK karakterlerinden Sonya Blade’i seslendiriyor.

Oyun ve etkinlik ile ilgili daha birçok videoyu Mortal Kombat YouTube kanalında bulabilirsiniz.

Şimdilik gelişmeler bu şekildeydi. Oyun, 23 Nisan 2019‘da XBox One, PlayStation 4, Nintendo Switch ve bilgisayar gibi platformlar için çıkacak. Siz MK serisinin hayranı ve yeni oyun için heyecanlı mısınız? Sizin favori MK karakteriniz kim? Yorumlarda bizimle paylaşın.

YOU’RE NEXT!

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.