MORTAL KOMBAT 11 AFTERMATH – MK11’de Macera Genişleme Paketi İle Sürüyor

Mortal Kombat 11 Aftermath

Warner Bros. Interactive Entertainment ve NetherRealm Stüdyoları, Mortal Kombat 11 Aftermath için duyuru gerçekleştirdi. Popüler dövüş oyunu MK11’e yeni oynanabilir karakterler, tamamen yeni bir hikaye, hayranların seveceği içerikler ve fazlası geliyor olacak. Oyunun genişleme paketi 26 Mayıs’ta Playstation 4, Xbox One, PC, Google Stadia ve Nintendo Switch platformlarına gelmiş olacak.

Yeni Mortal Kombat Hikayesi:

İşte hayranları en çok heyecanlandıran şey de bu. Yeni hikayede ne olacak?

MK11 hikayesinin bitişinde Ateş Tanrısı Liu Kang, Earthrealm’in yeni koruyucusu olmuştu. NetherRealm Studios yaklaşan genişleme paketi için şunları diyor; İki dünya arasındaki dengeyi sağlamak için mütteffikler ve düşmanlar bir araya gelmek durumunda. Liu Kang ve Raiden, Mortal Kombat 11 olaylarından sonra tarihi yeniden başlatmaya hazırlar. Ancak bunu yapmak için gerekli bir anahtar parçasını kaybettikleri ortaya çıktı. Ancak büyücü ve şekil değiştirici Shang Tsung bunu nasıl alacağını biliyor. Bu yüzden Shang Tsung ile birlikte çalışmak durumundalar. Şimdiden heyecan verici görünüyor…

Yeni Karakterler:

Bahsedilen yeni hikayeye ek olarak Aftermath, dört kollu yarı ejderha kraliçesi Sheeva başta olmak üzere yeni oynanabilir karakterler getiriyor. Bunlardan ilki Rüzgar Tanrısı Fujin ve sibernetik polis memuru RoboCop. Evet, RoboCop yeni konuk karakter olarak ayarlanmış. Terminatör ve Spawn gibi misafirler sonrasında pek şaşırtıcı olmayan bir karakter tercihi. Aftermath’ın bir parçası olarak zamanla üç yeni karakter paket halinde yayınlanacak .

Friendship

Bitti mi? Bitmedi. Sanki bu yeterli değilmiş gibi, Aftermath hem friendship(dostluk) hem de bölüm fatality’lerini getiriyor. Bilmeyenler için söyleyelim; Friendship, Mortal Kombat oyunlarının öldürücü olmayan bitiriş hareketidir. Tanıtım videosunun sonunda Scorpion’ın friendship hareketini görebilirsiniz. Ayrıca yine tanıtım videosunda Scorpion’ın bir bölüm(stage) fatality’de asidin içine atıldığını görüyoruz. 

Mortal Kombat 11: Aftermath için yeni bir afiş de yayınlandı. Hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Aftermath genişleme paketi £34.99/$39.99 fiyat etiketi ile satışa konacak. Kombat Pack 1 içeren özel paket £39.99/$49.99 fiyat etiketine sahipken ana oyun, Kombat pack 1, Aftermath ve çıkan tüm indirilebilir içerikleri kapsayan sürüm ise $59.99/£49.99 fiyat etiketi ile satılacak. Ayrıca Aftermath içeriğine ön sipariş verirseniz Scorpion ve Sub-Zero için yeni kostümlerin de sahibi olacaksınız.

İşte Mortal Kombat 11 Aftermath tanıtım videosu:


Bu yazı da ilginizi çekebilir:

Yeni MORTAL KOMBAT Filmi İçin Onaylanmış Karakterler