Monster Hunter Generations’ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nintendo Amerika ve Nintendo Avrupa, CAPCOM’un Nintendo 3DS oyunu  Monster Hunter Generations (Monster Hunter X)’ın 15 Temmuz’da batıda piyasaya sürüleceğini duyurdular.

Aynı tarihte Kuzey Amerika ve Avrupa’da, ek olarak özel baskı Yeni Nintendo 3DS XL sistemi de piyasaya sürülecek. Sitem Kuzey Amerika’da mavi ve Avrupa’da kırmızı olacak. Oyun Kuzey Amerika’da ayrı olarak satılacak ama Avrupa’da oyun sisteme önceden yüklenmiş olacak.

Monster Hunter Generations
Monster Hunter Generations 3ds

Monster Hunter 4 Ultimate oyununu kaydetmek isteyen Nintendo 3DS kullanıcıları bonus içeriklere sahip olacak. Ayrıca  Monster Hunter Generations, oyunun Fire Emblem serisindeki Marth’dan esinlenilen birlik zırh seti içerecek.

CAPCOM ,Monster Hunter X ‘u Japonya’da Kasım ayında çıkardı.  Oyun, Shuryō Style (Hunting Style) hareket ayarlarını içeriyor, bu da oyunculara kendi tercihlerine göre avcılık stillerini düzenlemelerine izin veriyor. Ayrıca oyun 14 silah tipi içeriyor, bu silahların her biri Kariwaza (Hunting Art) özellikli, bu da yüksek hasarlı hareket yapamaya ve oyuncunun gücüne göre etkisini artırmaya olanak tanıyor.