MICROSOFT, CRACKDOWN 3’ü Daha Fazla Ertelemek İstemiyor; Artık Çıksın Bi Zahmet!

Crackdown 3, E3 2014′ de duyurulmuştu. Daha sonra çeşitli ertelemelerle oyunun çıkış tarihi şu an için 22 Şubat 2019 olarak görünüyor. Umarız, oyun bir kez daha ertelenip serinin hayranlarını hayal kırıklığına
uğramaz.

İngiliz kuruluş Eurogamer’ ın isimsiz kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Microsoft, oyunun çıkış tarihi konusunda bu kez emin. Yani, oyuna bir başka erteleme daha gelmeyecek. Ayrıca, konuyla ilgili Eurogamer’ a açıklamalarda bulunan Xbox’ ın başındaki isim Phil Spencer, Crackdown 3′ ün çıkış tarihiyle ilgili olarak oyunlarının Sonbahar 2018 dönemindeki bazı büyük AAA oyunların tarihi ile çakışmamasını hedeflediklerini belirterek oyunu 2019′ un 1. çeyreğine ertelediklerini belirtti. Ancak, görünüşe bakılırsa diğer bazı büyük yapımların yayımcıları da aynı şeyi düşünmüş olacaklar ki, 2019′ un 1. çeyreği şimdiden diğer büyük bütçeli yapımlar ile dolu; Resident Evil 2, Anthem ve The Division 2 bunlardan birkaçı.
CRACKDOWN 3

Crackdown 3′ ün çoklu oyunculu bölümünde haritadaki evler, binalar ve hemen hemen diğer her şey % 100 yıkılabilir şekilde tasarlanıyor. Bu bulut destekli yıkılabilir çevre için cihazın internet bağlantısına sahip olması gerektiği belirtilirken oyunun senaryo bölümünde internet bağlantısı olmadan bu özellikleri nasıl sunacağı merak konusu. Crackdown’ ın arkasında son derece deneyimli bir geliştirici ekip kadrosu bulunuyor. GTA’ nın yaratıcı isimlerinin yanı sıra Sumo Digital ve Cloudgine ekibi oyun üzerinde uzun zamandır çalışıyor.

Crakdown 3, ortak oynanabilen senaryo modunun yanında, Microsoft Azure bulut sunucuların gücüyle %100 yıkılabilir çevre desteğiyle birlikte eğlenceli bir de çoklu oyunculu modu sunuyor. Oyun, ( Umarız, bir daha ertelenmez. ) 22 Şubat 2019′ da Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Oyun, Xbox Play Anywhere sistemini desteklediği için Aylık 29 TL’ ye Xbox Game Pass aboneliği ile hem PC’ de hem de Xbox One’ da deneyimlenebilir. Kayıt dosyalarınız ve diğer her şey , 2 platform arasında eş zamanlı olarak paylaşılıyor.