Metroid Prime 4 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Metroid Prime 4

Daha fazla Samus maceraları istiyorsanız şanslısınız. İşte Metroid serisinin yeni oyunu Metroid Prime 4 hakkında bilinenler.

Yıl 2017, Nintendo bir etkinlikte sadece bir logo ile duyurusunu yaptı ve üstünden tam dört yıl geçti. Nintento Switch’in en popüler oyunu olan Metroid serisinin dördüncü oyununu herkes sabırsızlıkla bekliyor. Biz de bu yazıda oyunla ilgili son haberleri bir araya topladık. Bu sayede oyun hakkında tüm detaylara sahip olabilirsiniz. 

Metroid Prime 4 Yayın Tarihi

Hiç şüphesiz ki fanların aklındaki en büyük soru oyunun ne zaman çıkacağıdır. Nintendo, E3 2017 etkinliğinde oyunla ilgili duyuruyu yaptıktan sonra herhangi bir çıkış tarihi duyurmadı. Yıl 2019 olduğunda ise kullanıcılarından bu kadar bekledikleri için özür diledi. Maalesef 2021 yılına geldiğimiz bu dönemde de bu konuda net bir açıklama yok. 

Peki oyun hakkında bildiklerimiz neler? Görünen o ki oyunun gecikmesindeki en büyük sebep geliştirici stüdyo. Zira Nintendo, Metroid 4 için ilk olarak Bandai Namco isimli şirket ile anlaştı. Ancak 2019 yılında Nintendo, kendilerine sunulan oyunun kalitesinden memnun kalmadı ve farklı bir firma ile anlaştı. Buna göre Metroid Prime 4’den artık Retro Studios sorumluydu. Aynı zamanda bu firma ilk üç metroid oyunun da geliştiricisiydi. Retro Studios’dan Kensuke Tanabe’nin tekrar bu işin başında olması iyiye işaret. İlk üç oyunun da geliştiricisi olduğundan dolayı bizlere kaliteli bir oyun sunacağına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer yandan bu dahi oyunun çıkış tarihiyle ilgili bizlere bir bilgi vermiyor. 

Peki Oyun Hangi Platformlarda Olacak?

Evet, bildiğimiz bir cevap varsa o da budur. Metroid Prime 4, Nintendo Switch özel oyunu olacak. Diğer yandan Nintendo’nun gelecek nesil cihazlarında da oyun oynanabilecek.

Bu kısıtlı bilgilerin yanı sıra oyun ilgili fragman sayılabilecek tek video logosunun yayınlandığı aşağıdaki videodur. Oyun ile ilgili tek resmi içerik maalesef sadece bu video. Metroid Prime 4 oyunun multiplayer olup olmayacağı da net olmayan sorulardan birisidir. Bilinen tek şey şimdiye kadar çıkan oyunlardan bazıları çok oyunculu bazıları ise tek oyunculu oldu. Oyun ile ilgili gelecekte daha fazla bilgi yayınlandıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.