Mafia 3 Detayları ve DLC Genişleme Planları Hakkında Açıklamalar Geldi

Merakla beklenen Mafia serisinin yeni oyunu hakkında konuşan yapımcılar, merakları biraz olsun azalttı.

Mafia 3‘ün yapımcıları, 7 Ekim’de oyun çıktıktan sonra herkes için ücretsiz indirilebilir olacak içerik hakkındaki planlarını PAX West’te detaylandırdılar.

Kullanıcılar, yeni başlayanlar için  ana karakterin görünümünü değiştirecek olan yeni karakter kıyafetlerine, çıkıştan sonraki 30 gün geçerli olacak silah paketine, araç özelleştirme seçeneklerine sahip olacaklar. Araç özelleştirme, kişiselleştirilmiş lisans plakalarını ve kişisel boya işlerini içeriyor. Araçlar için oyunun hikayesinden bağımsız olarak, kendi ödülleri olan yarış serileri de olacak.

mafia-3-bedava-icerik

Bu, oyunda premium bir DLC olacağı ve isteyen herkesin buna sahip olabileceği anlamına geliyor. DLC, New Bordeaux’un kenar mahallelerindeki insan hakları aktivistlerini terörize eden yozlaşmış bir şerifle dikkat çeken  “Faster, Baby” genişlemesini de kapsıyor.  New Bordeaux, 1960’ların sonundaki  New Orleans ve Mafia 3’ün bir benzeri.

İkinci genişleme olan “Sign of the Times”,  Lincoln göreviyle birlikte bir seri ritüel cinayeti kapsıyor. Kahraman, kullanıcı tarafından kontrol ediliyor ve olayların sorumlusu kültistlerin peşine düşüyor.

“Stones Unturned” ise Lincoln’ün Vietnam savaşında çatışmaların ortasındaki bir asker olarak arka plan hikayesini konu alıyor. Güneydoğu Asya ormanlarında başlayan bir CIA operasyonu için Lincoln ile birlikte çalışılıyor.

Üçlü genişleme Mafia 3’ün sezon geçişi olarak 79.99$ fiyatla lüks baskı olarak sunuluyor. Genişlemeler ayrı ayrı da oynanabiliyor ve tek tek de satılıyor. 2K, 29.99$ olan sezon geçişinin, genişlemeler ayrı ayrı alındığında fiyatın 39.97$ olacağını söylüyor.

Mafia 3, 7 Ekim’de PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek.