LAST OF US 2 Mi Geliyor?

Oyun, soluma veya sıvı aktarımı yoluyla aktarılan sporlar aracılığıyla yayılan ve kısa bir sürede tüm dünyayı etkileyen bulaşıcı bir hastalığın yayılmaya başlamasından yirmi yıl sonrasında, Amerika Birleşik Devletleri’nde geçer. Bu hastalık, bulaştığı kişinin beynini birkaç saat içerisinde etkilemekte ve onu, bir ısırığıyla karşısındakini öldürebilme kapasitesine sahip olan bir yaratığa dönüştürmektedir. Enfeksiyona uğramış olanlar ve hayatta kalan insanlar olmak üzere ikiye bölünen dünya nüfusu, iki grup arasındaki mücadele sebebiyle büyük bir azalma göstermiştir. Hastalık sebebiyle medeniyetin büyük bir kısmı mahvolmuş olduğundan hayatta kalan insanlar, askerler tarafından korunan karantina bölgelerinde veya bu alanların dışında farklı gruplar hâlinde yaşamlarını sürdürmektedir.

Wikipedia’da kurgunun bu şekilde özetlendiği Last of Us oyununu hepimiz duymuşuzdur. Her bir oynayan kişinin içini ısıtmıştır Joel ve Ellie hikayesi. Tabii Sarah’ı da özlediğimiz ve onun için yas tuttuğumuz bir gerçek. Daha piyasaya çıktığı ilk haftadan 1,3 milyon kopya satan bu oyunun son derece başarılı olduğunu söyleyebiliriz sanırım. Birçok ödül kazandığını da söylemeden edemeyeceğiz.

Herhangi bir devam oyununa dair bir haber resmi olarak çıkmamış olsa da Naughty Dog yayıncıları, bir yayın esnasında ağızlarından büyük bir bakla kaçırmış olabilirler.

“All the facial animated in the Uncharted series was led up by Eric, here. And the first The Last of Us… Uh, did I say ‘The first The Last of Us?’”

Scherr, ağzından ‘ilk’ The Last of Us oyunu gibi bir söz kaçırdı. Sonradan toparlamaya çalışması acaba dilinin sürçtüğüne mi yoksa yeni bir oyunun bizi beklediğine ve bunu ağzından kaçıdığına mı işaret? Sanırım resmi bir açıklama gelene kadar en iyi yapabileceğimiz şey beklemek olacak.