A Way Out’un yapımcılarından Yeni Bir Oyun: IT TAKES TWO

Hazelight Studios’un yeni oyunu “It Takes Two” ilk oyunun izinden gitmekte . Nerdeyse aynı formülü kullanan oyun ; yalnızca çevrim içi ya da aynı bilgisayar üzerinden ekran bölünerek co-op olarak oynanabilen oyun ; sanatsal olarak A Way Out’a göre baya bir farklı . Bana aşırı şekilde Little Big Planet’i hatırlatan oyunu sabırsızlıkla bekliyorum. Bu arada oyun 26 Mart’ta bizlerle olacak fakat fiyatı 280 lira . Bana kalırsa indirimi ya da oyunun EA Play’e düşmesini beklemenizi öneririm.

It Takes Two Hikayesi :

It Takes Two, Cody ve May olmak üzere iki ana karaktere sahibiz .Oyun da karakterlerimiz boşanmak isteyen bir çift ebeveyn . Bu olayın kızları Rosie’yi çok üzmesi üzerine Rosie ebeveylerinin ayrılmaması için bir plan yapar. Cody ve May ayrılmaması için iki oyuncak bebek yapıp karakterlerimizi bu oyuncaklara hapseder. Hikaye, karakterlerimiz bu durumdan kurtulmasını anlatır

Özet:

Hazelight Studios ilk oyunla beraber yakaladığı başarıyı aynı formülle devam ettirmek istiyor . Bu oyunun hikayesi de ilk oyuna göre daha absürt olması firmanın elinde kullanabileceği daha fazla materyal olduğunu göstermekte . Yapımcı ekibin ilk oyundan aldığı tecrübe ve geri dönüşlerle bu oyunu daha iyi bir noktaya getireceklerini düşünüyorum.