Hideo Kojima Yeni Oyununun Animeye Uyarlanmasını İstiyor

Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı Hideo Kojima, 2016 D.I.C.E. Summit etkinliği sırasında GameSpot  ile yaptığı röportajda, seriye dönüşebilecek yeterlilikte etkisi olan bir oyun yapmak istediğini söyledi.  Kojima’ya göre bu etki, oyunu, bir oyun olmanın dışında, anime, manga ve figürler gibi başka alanlara taşıyacak, genişlemeye uygun zenginlikte olmalı.

Hideo Kojima mgs anime

Kojima şu anda, Sony Interactive Entertainment işbirliğiyle yeni kurduğu Kojima Productions’da yeni bir proje geliştiriyor. Oyun PlayStation 4 platformuna özel olarak üretilecek ama Aralık ayındaki listelemeye göre daha sonra PC platformuna da gelecek.

Kojima, 19. D.I.C.E Ödülleri’nde Academy of Interactive Arts ve Sciences’ Hall of Fame ile onurlandırıldı. Ayrıca Kojima ve Konami’nin  Metal Gear Solid V: The Phantom Pain oyunu macera dalında yılın oyunu- Adventure Game of the Year– ödülüne layık görüldü.

Kojima, 2016  D.I.C.E. Zirvesi’nde yönetmen Guillermo del Toro ile birlikte ortak bir sunuma ev sahipliği yaptı. Kojima daha önceki açıklamalarında del Toro ile birlikte, oyun, anime,film gibi bir projede çalışmak istediğini belirtmişti. Aslında  Kojima ve del Toro ilk başta  Konami’nin Silent Hill projesinde çalışmayı planlamışlardı. Konami  projeyi iptal etmeden önce “P.T.” oynanabilir teaser’ını yayınladılar.