GOD OF WAR 4: Her Bir Troll İle Ayrı Ayrı İlgilenen Adam; KRATOS

Sony Interactive Entertainment America’nın 20 Nisan 2018’de piyasaya süreceği PlayStation 4 oyunu God of War 4 için yeni tanıtım videosu yayınlandı.

Yunan tanrılarını teker teker elden geçiren Kratos’un hikayesini anlatan bu seriye yeni bir oyun katılıyor. Üstelik bu sefer yanında oğlu da var. Atreus. Baba oğul birlikte çıktıkları bu macerada Kratos, karısının memleketi olan İskandinav ülkelerine doğru yola çıkıyor. İskandinav ülkeleri deyince akla hemen Odin ve Thor geliyor olabilir. “Yunan tanrıları bitti sıra İskandinav tanrılarına mı geldi? Ne oluyoruz” diye soranlarınız olabilir.

Bu yeni oyunda hikaye anlatımı sahnesini ele geçiren kısım bu sefer ne tanrılar, ne de vahşet, kan ve göz yaşı. Sahneyi alan yeni element, “baba-oğul ilişkileri” oluyor. Kratos sizce iyi bir baba olabilir mi?

Yeni yayınlanan beş dakikalık tanıtım videosunu izledikten sonra biz de doğrusunu söylemek gerekirse heyecana kapıldık. Oyunun atmosferi ve dokusu, serinin önceki oyunlarından çok farklı görünüyor.

GOD OF WAR 4 oynanış videosu

Asıl ilgimizi çeken şeyin troller olduğunu söylemek gerek. Bu oyunda troller teker teker karşımıza çıkıyor. Yani aynı anda birden fazla trolle uğraşmak gibi bir derdimiz yok. Diğer yandan trollerin kendi kullandığı bir dil var. Kendilerine ihanet edip İskandinavya’dan kovan tanrılardan nefret ediyorlar.

GOD OF WAR 4
GOD OF WAR 4

Oyunun başından sonuna kadar hem heyecan hem de gizemli anlarda kamera bir an olsun bizi yarı yolda bırakmıyor. Kamera çok iyi kullanılmış. Sürekli karakterin omuzlarından bakıyoruz. Serinin önceki oyununu oynayanlar bilir. Eskiden kamera daha yukarıdan, odanın tepesinden bakıyordu. Şimdi ise daha çok RPG tarzı olmuş.

Yeni yön bulma sistemi ve oyun boyunca kullanabileceğimiz pek çok item/eşya mevcut.

Artık kayalık yerler gibi tırmanması zor yerlere de tırmanabiliyoruz.

Kratos’un yeni silahı baltası: Leviathan Axe. Bulmacalı bölümlerde veya kaybolduğumuz anlarda bu baltanın ışığını kullanarak yolumuzu bulabileceğiz.

ゴッド・オブ・ウォー

Yeni God of War oyununun grafikleri PlayStation 4 Pro 4K çözünürlüğünü destekliyor. Yürürken attığınız her adımın milimetrik etkilerine bizzat şahit olabileceksiniz. Gözlerinizi alamayacağınız bu yeni dünyanın piyasaya sürülmesine ço kaz kaldı.