HARRY POTTER: HOGWARTS MYSTERY Ne Zaman ve Hangi Platformlarda Oynanabilecek?

Portkey Games tarafından duyurulan ve hem Android hem de IOS sistemlerinden oynanılacak  HARRY POTTER: HOGWARTS MYSTERY markette yerini almasına rağmen şu an için sadece ön kayıt alınabiliyor. Yayın tarihi ve oyun hakkında bildiğimiz her şey bu yazımızda.

Sonuncu Harry Potter kitabının 2007 yılında yayınlanmasına rağmen Harry Potter ile alakalı sürekli yeni şeyler ortaya çıkıyor. Tabi ki bunun en büyük sebebi halen pek çok insan tarafından sevilip büyük bir hayran kitlesine sahip olması. Ortaya yeni çıkan şeylerden bir tanesi de Harry Potter: Hogwarts Mystery. Pokemon GO’nun geliştiricileri tarafından piyasaya sürülecek olan oyun Kişisel Hogwarts Mektubun Geldi! şeklinde tanıtılmış ve AR tarzında (arttırılmış gerçeklik) olacağı söylenmişti. Oyunun tanıtım videoları da bunu doğrular nitelikte. Oynanış videolarına göre MMORPG’lerde olduğu gibi kendi karakterimizi oluşturuyoruz ve Hogwarts mektubumuz geliyor. Daha sonra oyun, kendi binamızı (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff) seçmemize olanak sağlıyor. Seçmen şapka tabi ki orada bulunuyor fakat biz hangi binayı seçersek onunla başlıyoruz. Oyun büyük kitleler tarafından beklenmesine rağmen şu anda indirilebilir durumda değil. GOOGLE PLAY STORE’de yerini aldı fakat sadece ön kayıt yapılabiliyor.  HOGWARTS MYSTERY

Peki Heyecanla Beklenen HARRY POTTER: HOGWARTS MYSTERY Ne Zaman İndirilebilir Olacak?

Oyunu ne zaman indirip sonunda kendi sihirbazlık maceralarımızı ve kariyerimizi yaşayabileceğiz? Ne yazık ki oyunun yapımcıları henüz kesin bir tarih vermiş değiller. İlk tanıtıldığında 2018 yılı demişlerdi. 26 – 28 Ocak tarihlerinde oyun yapım şirketi olan JAM CITY ilk baharda oyunun indirilebilir olacağını söyledi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde oyunun resmi facebook sayfasında bir kullanıcının “oyunu ne zaman oynayabileceğiz?” sorusuna “bu bahar oynayabileceksiniz” cevabı verildi. Daha öncede bahsettiğimiz gibi GOOGLE PLAY STORE’DE ön kayıt yapılabiliyor. Ön kayıtın IOS’a ne zaman geleceği hakkında ne yazık ki bir fikir sahibi değiliz.

Sonuç olarak eldeki bilgiler bize Hogwarts Mystery’nin Nisan’da veya Mayıs’ta piyasaya sürüleceğini gösteriyor.