26 Yıl Sonra GROUNDHOG DAY Filminin VR Oyun ile Devamı Geliyor

Sony Groundhog Day: Like Father Like Son oyununu bir fragman ile duyurdu. Bu VR oyunu 1993 yapımı Groundhog Day filminin devamı olacak ve filmdeki olaylardan yıllar sonrasını konu alacak.

Sony‘nin dediklerine göre oynayacağımız karakter “Aynı günü kusursuzlaştırana kadar defalarca yaşamış olan babasının gölgesine benzeyen etkileyici ama kibirli Phil Connors Jr.” olacak. Aynı babası gibi Phil Jr. da aynı günü tekrar ve tekrar yaşayacak ve hapsolduğu bu günü “çoktan kaçmış olacağını düşündüğü doğru düzgün bir cappuccino dahi bulunamayan küçük bir kasabada yaşayacak ve aynı günü dostluğun ve ailenin değerini anlayana kadar tekrar tekrar yaşamak zorunda kalacak.”

Like Father Like Son tamamiyle VR bir hikaye ve bu hikaye dallara ayrılan bir anlatış biçimiyle aynı zaman çizelgesinde yaşanacak. Farklı karakterlerle etkileşime geçeceksiniz ve Ned Ryerson gibi bazılarını 1993 filminden hatırlayacaksınızve bu korkunç döngüyü bozmak için Phil Jr.’ın gününü nasıl kusursuzlaştıracağınızı bulmaya çalışacaksınız.

GROUNDHOG DAY
GROUNDHOG DAY

Groundhog Day: Like Father Like Son PSVR, Oculus Rift ve HTC Vive için çıkacak ve 2019 içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Böyle bir oyun VR’ı almayı düşünen ancak henüz karar vermemiş olanların tam ihtiyacı olan bir şeydi çünkü 2018’de Astro Bot: Rescue Mission ve Tetris Effect gibi iyi oyunlar çıkmıştı.

Ocaktaki CES 2019’da HTC Vive Pro Eye ve Vive Cosmos adlı iki yeni VR gözlüğünün yanı sıra sınırsız Viveport üyelik kampanyasıyla birlikte VR epey bir konuşulmuştu. Aynı zamanda Oculus Quest adında yeni bir VR gözlüğü de duyurmuştu ve Holoride da ilerleyen bir arabanın arka koltuğunda tecrübe edilebilen yeni bir VR simulasyonu da duyurmuştu.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi