GRANBLUE FANTASY PROJECT: RE LINK Harika Görünüyor!

Rol yapma oyunları dünyasına daha önce adım attıysanız, bu ismi duymuş olma ihtimaliniz var. Granblue Fantasy Project Re: Link bir süredir geliştirilme aşamasındaydı. Cygames ve Platinum Games tarafından hazırlanan oyun için bir de yeni tanıtım videosu yayınlandı. Videoda oyun içi özelliklerin tamamı olmasa da dövüş sistemine, açık dünyasına ve doğal olarak görselliğe göz atma şansımız oluyor. Final Fantasy XV esintileri taşıyan oyunda birçok farklı karakter mevcut.

 

Videoda dövüş modunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız 02:20’den sonra görebilirsiniz.Katalina adındaki kadın karakter ile başlayan oyunda daha sonra Rackham, Percival ve Io isimli karakterleri de görüyoruz.

Ayrıca oyunda takım bazlı dövüş yapmak da mümkün. Geliştiriciler takım ile birlikte yapılan saldırıları da eklemeyi ihmal etmemiş ki, mobil platformlardaki Granblue Fantasy oyunun evreni ile aynı evrenden geçmekte olan bir oyun, mobil oyundan sonra çıkan bir konsol oyununa göre gayet başarılı görünüyor. Anlaşılan o ki, geliştiriciler ciddi anlamda çalışmış.

Oyunun şu anlık sadece Sony Playstation 4 için yayınlanacağı duyuruldu. En azından 2018 yılı söylenen bu.