FOX, Yeni Bir ALIEN Oyunu Çıkacağını Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Fox şirketini satın alan Disney, Fox‘a bağlı oyun stüdyolarından FoxNext Games ve Cold Iron Studios‘u da bünyesine kattı. En son Alien Isolation oyunu ile gördüğümüz uzaylı yaratık için yeni bir Alien oyunu üretilmesi isteniyor, bu nedenle Cold Iron Studios satın alınması gerçekleşti.

Oyunun korku oyunu olmayacağı belirtilse de, tam olarak yapısı netlik kazanmış değil. Ya da henüz açıklanmadı diyebiliriz. Fakat shooter mekaniklerini içereceği belirtilmiş.

FoxNext Games‘in başkanı olan Aaron Loeb, Fox’daki ünlü karakterlerin ve yapımların oyunlarının çıkacağı müjdesini de verdi. Yani X-Men‘den Narnia serisine kadar birçok farklı seri ve karakterin oyunu önümüzdeki dönem gelebilir.

Alien oyunu konusunda çevrimiçi oynanabileceği konusunda da düşünceler mevcut. Yakın zamanda oyuna ait görüntüler de geldiğinde bu konu biraz daha netleşmiş olacaktır.

Alien Kimdir?

Yaratık (Alien), (bazen Xenomorph olarak da adlandırılır) Antagonist olarak tanımlanabilecek Yaratık film serilerinde yer alan hayali karakterdir. İlk olarak 1979 yapımı Yaratık filminde boy göstermiştir. Sonrasında Yaratık 2 (1986), Yaratık 3 (1992), Yaratık: Diriliş (1997), Alien Predator’e Karşı (2004) ve Aliens vs. Predator: Requiem (2007) filmlerinde, bazı video oyunlarda yer almış olan sinema karakteri.

Dünya dışı bir gezegene ait olan bir varlıktır. Dünya’ya gelişleri Predatorler aracılığı ile olmuştur. Vahşi, saldırgan ve virüs gibi üreme özelliklerine sahip bir türdür. Diğer pek çok bilim kurgunun aksine zeki bir medeniyete sahip değildir. Tasarımı kasten insanın cinsel ikiliğini bulanık gösterip hem kadın hem de erkeklerin cinsel korkularına çağrışımlar yapmaktadır.

Yaratığın tasarımı İsviçreli sürrealist HR Giger tarafından yapılmıştır. Serinin her filminde onun yaşam ve üreme döngüsü gösterilmiştir.

 

Peki sizin bu konuda fikirleriniz nedir? Yorum yapın. FoxNext Games’in hangi Fox yapımlarına ait oyunları getirmesini isterdiniz?