GOD OF WAR için Yeni Fragman: ATREUS’da Gelişme Var

God of War için yeni fragman yayınlandı, oyunun dünyasına dramatik bir bakış atmamıza olanak sağlayan bu fragman bizlere Kratos ve oğlu Atreus’u savaş alanında görmemize imkan sağlıyor.

Net olmak gerekirse, fragman tam olarak ‘computer generated’ yani oyun içi çekimlerden oluşmuyor, ama yine de oyunun nasıl bir tona sahip olduğunu, yeni God of War dünyasının nasıl bir yer olacağını ve nelerle karşılaşabileceğimizi daha iyi bir şekilde görmüş olduk. Sonuçta ana hikâyemiz bir baba ile oğlu arasında geçiyor ve bunu gerçekten güzel yansıta bildiklerini düşünüyorum. Daha hala izlemeyenleriniz için fragmanı da şuraya bırakayım.

Atreus’un oku bu fragmanda yoğun olarak yer almakta. Bu okun çocuğun büyümesinin bir sembolü olarak yansıtılmış da diyebiliriz ve görüntü geçişlerinde bu oktan oldukça yararlanılmış.

İlk sahne Atreus’ın erkek geyiğine yaptığı yay atışını kaçırmasıydı zaten. Fragman devam ettikçe, Kratos’un bir dizi yaratıkla mücadele ettiği birçok sahne ile karşı karşıya kalıyoruz.

İlk çatışmalarda Atreus’un oku o kadar etkili olmasa da zaman ilerledikçe diğer savaşlarda okun daha etkili olduğunu görüyoruz ve son sahnede oku artık son gücüne ulaşıp Kratos’un trole benzer bir yaratığı devirmesine yardımcı oluyor. Bu da bize oyun içerisinde Atreus’un gelişimine tanık olacağımızı gösteriyor.

atreus

Bu sahnelerin birçoğu, bu hafta başlarında sızdırılan oyun içi videosu ile kanıtlandığı gibi, bizler Atreus’a emir veren bir Kratos’u kontrol edip hikâyeyi bu şekilde takip edeceğiz.

God of War’ın piyasaya çıkış tarihi yaklaştıkça oyun için pazarlamalar da bir o kadar güzel yapılmaya başlandı. Son zamanlarda Sony özel bir God of War temalı PS4 Pro’yu duyurması bu pazarlamalardan sadece bir tanesi.

God of War, 20 Nisan 2018 de piyasaya sürülecek.