FIFA 21 Piyasaya Çıktı. Peki Oyunda Ne Gibi Farklar Var?

FIFA 21

Futbol tutkunlarının merakla beklediği dönemler genellikle yılın sonlarına denk geliyor. Bu dönemde ortaya çıkan yepyeni futbol oyunları sayesinde birçok futbol sever heyecan dolu dakikalar geçiriyor diyebiliriz. Bu noktada, FIFA 21 en çok merak edilen oyunlar arasında bulunuyordu. Oyunun genel itibariyle büyük hayal kırıklığına uğratmadığını ve beğenildiğini söyleyebiliriz. Ancak, birtakım eksikler de bulunmuyor değil!

FIFA 21 Neler Sunuyor?

FIFA 21 için her şeyden önce arayüz temasının geçmiş yıllara göre farklı olduğunu söylemeliyiz. Geçmişte daha çok açık renkler tercih edilirken oyunun bu serisinde mavi ve lacivert teması hakim! Önceki FIFA serilerini de oynadıysanız arayüz temasının değişmesi sayesinde kendinizi yeni bir oyun oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.

FIFA 21; volta modu ile de büyük beğeni topluyor. Sokak futbolunda keşfedilme gibi bir hayaliniz varsa bu mod sayesinde bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, oyundaki gerçekçilik kavramı da bir hayli arttırılmış diyebiliriz. Oyuncularla özdeşleşmiş hareketleri FIFA 21 içerisinde net bir şekilde görüyorsunuz. Örneğin, oyuncunun terlemesiyle beraber forması da ıslanıyor.

OYUN MODLARI

 • VOLTA FOOTBALL — Steam’de bugüne kadar ilk kez yayınlanan FIFA 21 şunları sunuyor: VOLTA FOOTBALL, futbolu özüne döndüren bir oyun modudur. Yepyeni ekipmanlarla Avatarınızı oluşturup dünyanın dört bir yanında çeşitli az oyunculu futbol formatlarının oynandığı 20’den fazla futbol sahasında tarzınızı yansıtırken, arkadaşlarınızla birlikte sokakların ruhunu yaşayın. 3 adede kadar arkadaşınızla birlikte veya diğer VOLTA FOOTBALL oyuncularından oluşan topluluğa katılarak daha sosyal bir sokak futbolu deneyimi yaşayabilmeniz için VOLTA TAKIMLARI’nı oluşturduk.
 • FIFA Ultimate Team (FUT) — Geçmişin ve günümüzün oyuncularıyla hayalinizdeki kadroyu kurabileceğiniz, FIFA’nın en popüler moduna katılın. Bir arkadaşınızla çevrimiçi takım kurup ödüller için mücadele edebileceğiniz FUT Ortak’ı ilk kez yayınlıyoruz. Division Rivals’da ve Squad Battles’da güçlerinizi birleştirerek haftalık ilerleme katedin ve birlikte oynamayı sahada galip gelmenin ötesinde ödüllendiren yepyeni Ortak Görevlerde iş birliği yapın. Hayalinizdeki stadyumu kurarken görsel unsurları, koltukları, sesleri ve daha fazlasını seçin. Koltukları süsleyin, epik Koreografiler seçin ve iç sahanızı global düzeyde geliştirin.
 • Kariyer Modu — Maçlara, transferlere ve antrenmana daha fazla derinlik katan yeni eklentilerle FIFA 21 Kariyer Modu’nda her anı yönetin. UEFA Champions League, CONMEBOL Libertadores, Premier League, LaLiga Santander ve Bundesliga gibi dünyanın en büyük müsabakalarının lisanslı versiyonlarında takımınızı yöneterek zirveye çıkın.
 • Özel Kurallar — Özel Kurallar FIFA 21’de tekrar karşınızda. Özel Kuralların mantığı basit. Farklı kural setlerini uygulayan veya hiçbir kuralın uygulanmadığı maçlar yapabilirsiniz. Bu sayede ciddi maçlara ara verdiğinizde eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Bu aynı zamanda arkadaşlarınızı ve yeni oyuncuları Dünyanın Oyunu FIFA 21 ile tanıştırmanın iyi bir yoludur. Mücadele ve Kuralsız gibi heyecan verici modlarla birlikte herkesin oynayabileceği bir seçenek var.

Yapay zeka sayesinde FIFA 21 artık daha kaliteli desek yanılmış olmayız! Çünkü, oyundaki pozisyon alma ve duruma göre müdahale etme detayları yapay zeka sayesinde geliştirilmiş. Serbest vuruşların da geliştirildiğini söyleyebiliriz. Bu sayede, oyun taktiğinize uygun serbest atışlar kullanabilirsiniz. Son olarak, oyunu oynamanız için geçmiş yıllardan aşina olmanız gerekiyor. İlk kez oynayacağım diyorsanız işiniz bir hayli zor!

EA SPORTS™ FIFA 21 ULTİMATE SÜRÜM

FIFA 21 Ultimate Sürüm içerikleri:

 • FIFA 21’i 15 Aralık’tan itibaren 15 Ocak 2021’e kadar oynayarak FUT’ta satılamayan David Beckham ögesi elde edin ve kendisini VOLTA Yeniliğe Adım Atan olarak oynayın*.
 • 20 Adede Kadar Nadir Altın Paketi, 10 hafta boyunca haftada 2 adet
 • 5 FUT maçında Kiralık Kylian Mbappé Ögesi
 • Kariyer Modu Altyapı Oyuncusu, dünya klası potansiyele sahip yerel genç yetenek
 • FUT Elçisi Kiralık Ögesi – 3 FUT maçı için 3 oyuncu ögesinden 1 tanesini seçin (Trent Alexander-Arnold, João Félix, Erling Haaland)
 • Oyun Müziği Sanatçılarının FUT Formaları ve Stadyum Ögeleri

 

EA SPORTS™ FIFA 21 ŞAMPİYONLAR LİGİ SÜRÜMÜ

FIFA 21 Şampiyonlar Ligi Sürümü içerikleri:

 • FIFA 21’i 15 Aralık’tan itibaren 15 Ocak 2021’e kadar oynayarak FUT’ta satılamayan David Beckham ögesi elde edin ve kendisini VOLTA Yeniliğe Adım Atan olarak oynayın*.
 • 10 Adede Kadar Nadir Altın Paketi, 10 hafta boyunca haftada 1 adet
 • 5 FUT maçında Kiralık Kylian Mbappé Ögesi
 • Kariyer Modu Altyapı Oyuncusu, dünya klası potansiyele sahip yerel genç yetenek
 • FUT Elçisi Kiralık Ögesi – 3 FUT maçı için 3 oyuncu ögesinden 1 tanesini seçin (Trent Alexander-Arnold, João Félix, Erling Haaland)
 • Oyun Müziği Sanatçılarının FUT Formaları ve Stadyum Ögeleri

Kaynak: Steam