CYBERPUNK 2077 Konusu Ne Üzerine Olacak?

cyberpunk 2077 konusu

2020 yılının en çok merak edilen oyununun kesinlikle ama kesinlikle Cyberpunk 2077 olduğunu söyleyebiliriz. Oyunla ilgili haberlere gerek Ekşi Sözlük’te gerekse de sosyal medyanın diğer mecralarında rastlayabilirsiniz. Bu noktada, oyunun neler vaat ettiği de birçok kişi tarafından merak ediliyor. Gelin, oyunun özelliklerine kısaca bir göz atalım!

Cyberpunk 2077’nin Temel Özellikleri Nelerdir?

Her şeyden önce, oyuncuların bu oyunu Night City’nin açık dünyasında sibernetik güçlendirmelerle donatılmış bir siber haydut olarak oynayacaklarını söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, oyunun bilim kurgu temelli bir hikayesi bulunuyor. Oyuncular, ölümsüzlüğün simgesi olan bir implantın peşine düşüyorlar.

Oyunda yalnızca aksiyon olmadığını söylemeliyiz. Aksiyon kadar düşünme ve doğru yerde doğru kararlar verebilme de önem taşıyor. Bunun yanı sıra, oyundaki karakterlerin bir süre sonra belirli yetenekler kazanarak gelişmeleri de oyunu farklı kılan detaylardan yalnızca birisi! Sonuç olarak, açık dünya oyunlarının bugüne kadar görülmüş en iyi versiyonunun Cyberpunk 2077 olduğunu söyleyebiliriz.

Biraz da oyunu nasıl oynayacağınızdan bahsedelim! Aslında Youtube başta olmak üzere birçok platformda oynanış demolarını bulabilirsiniz. Karakterin görsel özelliklerini oluşturmanız önem taşısa da kişiliğini oluşturmanız daha da önemli! Cyberpunk 2077; diğer rol yapma oyunlarına kıyasla çok daha başarılı! Çünkü, içerisinde savaşçı, suikastçi ve tank gibi hazır sınıflar da bulunuyor.

Sonuç olarak, oyunun neredeyse tüm özelliklerine hayran kalacaksınız. Daha fazlasını öğrenmek için oyunu oynamayı beklemelisiniz. Çıkış tarihi defalarca ertelenen oyunun açıklanan son çıkış tarihi 10 Aralık 2020.