EA, Harry Potter MMO Oyunu Üzerinde Çalışmış

harry potter mmo

Harry Potter serisinin bir MMO oyununun olduğunu hayal edin. Bu mükemmel olmaz mıydı? İşte EA’in bunun üzerinde zamanında çalıştığı ortaya çıktı. Peki neden bir Harry Potter için böyle bir oyun çıkmadı?

Harry Potter MMO Oyunu 

Electronic Arts (EA) oyun şirketinin geçmişte Harry Potter için bir devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunu üzerinde çalıştığı anlaşıldı. EA eski pazarlama müdürü Kim Salzar, bu hafta katıldığı bir canlı yayında bunu itiraf etti. Yapılan açıklamaya göre EA, oyun üzerinde uzun bir süre çalışmış. Hatta bir beta sürüm dahi ortaya çıkarılmış ancak sonrasında proje rafa kaldırılmış. Bunun nedeni ise şirketin Harry Potter hikayesinin uzun süre popülerliğini koruyamayacağını düşünmesi olmuş.

 

Gamespot haberine göre Salzer tarafından yapılan açıklamada ayrıca çıkarılacak oyunda oyunculara fiziksel ödüllerin dahi verileceğini planladıklarını söyledi. Ayrıca çıkacak oyunun hem online hem de çevrimdışı moduna sahip olacağı belirtildi. Ancak tüm bunlar EA’in yanlış görüleri yüzünden iptal edildi. Salzer’in konuyla ilgili yaptığı açıklamanın tamamını yukardaki Twitter paylaşımından izleyebilirsiniz.

Siz de bir Harry Potter kitap ve filmi hayranı mısınız? Daha önce oynadığınız Harry Potter oyunları var mı? Belki bu yazımız da ilginizi çekebilir.