DRAGON QUEST VR Yepyeni Bir Macera YAŞATMAYA Geliyor!

Japonya’da neredeyse tüm zamanların en popüler oyun serilerinden biri olan RYO serisi Dragon Quest 27 Nisan itibariyle yepyeni bir tecrübe ile hayranlarının karşısına çıkıyor. Ünlü oyun firması Bandai Namco geçtiğimiz günlerde Square Enix ortaklığında Japonya’nın Shinjuku Bölgesinde bulunan Bandai Namco VR Zone isimli sanal gerçeklik platformu için bir Dragon Quest VR oyunu geliştirdiklerini duyurdu.

Dragon Quest

Oyuncuların “savaşçı”, “rahip”, ya da “büyücü” gibi sınıflardan birini seçip bir grup oluşturarak maceralara atıldığı oyun serisinin VR oyunu da kullanıcılarını Dragon Quest dünyasına götürmeyi vaadediyor.

Dragon Quest VR tecrübesi 27 Nisan tarihinde kullanıcılara sunulmaya başlanacak olsa da yapılacak bir çekiliş sonucu bazı şanslı oyuncular önceden oyunu deneme fırsatı bulabilecek.

Serinin yaratıcısı Yuji Horii duyuru hakkında “büyük bir hayalimin gerçekleşmesi gibi” sözlerini kullandı ve “Dragon Quest serisini yapay gerçeklikte yeniden yaratmak istiyorum. Kılıcını eline alıp yaratıklara saldırmak, maceranın içine girmek harika birer his olacak. Lütfen siz de VR maceramıza katılın!” diye ekledi.

Şimdilik sadece Japonya’da yayınlanacak olan oyunun fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=kBih2XDqqdE

Anime ve oyun içerikleri