DOTA 2’ye Yeni Bir Özellik Eklendi: DOTA PLUS

Dota’da önceden TI ve Major öncesi çıkan Mücadele Bileti’ni (Battle Pass) güncellemek isteyen Valve, eski sistemi değiştirerek Dota Plus adında aylık aboneliği olan bir sisteme geçti.

Bu yeni sistem, hem Battle Pass’lerin yeni hali olması için hem de analizlerle abone olanlara koçluk yapması için getirilmiş. Sizlere eşya ve build yardımında bulunacak. Takımınızın ve karşı takımın seçtiği kahramanlara göre size kahraman önerecek. Diğer oyuncuların hangi seviyede hangi özelliği geliştirdiğini yüzde olarak görebileceksiniz.

Dota 2 hafta sonu turnuvaları olan Batlle Cup da geri geliyor. Dota Plus abonelerinin ücretsiz erişeceği bu turnuvalara, üye olmayanlar 0,99$ karşılığında girebilecek.

Bu içeriklere aylık 3,99$ karşılığında abone olabilirsiniz. Eğer toptan alım yapmak isterseniz; 6 aylık toptan alımlarda %6, 12 aylık toptan alımlarda %12 indirim uygulanacak.

Ayrıca Dota’ya kahramanlarınıza özel rozetler geliyor. League of Legends oynayan oyuncuların aşina olduğu bu sistemde; bir kahramanı ne kadar çok oynarsanız rozet seviyeniz de ona bağlı olarak artacak. Bu rozetlerle bir kahraman üzerinde ne kadar hakim olduğunuzu gösterebilir, rakip takıma korku salabilirsiniz.

Editör yorumu: Tabi bu dediklerimin hemen hemen hepsi, yeni oyuncuları ve Dota’da çok iyi olmadığını düşünen oyuncuları daha çok ilgilendiriyor; Çünkü yeni getirilen özelliklerin bir çoğu, Dota’ya yıllarını vermiş kişilerin işine yaramayacak türden. Sadece hafta sonu turnuvalarının geri gelmesi, oyuna hakim insanlar için iyi olmuş.
-Omae wa mou shindeiru. -Nani?