Denizlere Arkadaşlarınızla Açılın; SUBNAUTICA CO-OP Çıktı!

Müthiş bir sandbox hayatta kalma oyunu olan SubnauticaNitrox denilen bir mod sayesinde şu an multiplayer oynanabilir bir durumda!

Modun yaratıcısı Sunrunner, modun hala “gelişme aşamasında” olduğunu ancak kabul edilebilir ve yeterli bir multiplayer tecrübesi edinebilmek için gereken şeylerin  mod bünyesinde bulunduğunu belirtiyor.

SUBNAUTICA
SUBNAUTICA

Sunrunner aynı zamanda oyunun henüz sürekli oynama için pek uygun olmadığını düşünüyor. Ancak, ekstra özellikleri, bir kaç süslemeyi ve güncellemeleri beklemek istemez ve bir an önce oyunu bir arkadaşınızla co-op oynamak isterseniz; modun Nexus Mods sayfasından modu edinebilirsiniz. (Nexus Mods hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir, hesabınız yok ise buradan ücretsiz bir şekilde hesabınızı oluşturabilirsiniz.)

Oyuncular modun henüz gelişme aşamasının başında olduğunu pek umursamıyora benziyorlar. Çünkü mod geçtiğimiz hafta Nexus Mods’da paylaşıldığından beri 35,000+ indirmeye ulaşmış.

Mod açık kaynak koduna sahip yani gelecekte farklı geliştiricilerin de olaya dahil olabileceğini umuyoruz. Subnautica  yapımcısı The Unknown Worlds Entertainment’ın geliştirici ekibi geçen sene mod için, geliştiricileri “tamamen desteklediklerini” ancak oyunun orjinal tek oyunculu hali kadar güzel bir tecrübe sağlayabilmesinin “çok zor” olacağı şeklinde bir yorum yapmışlardı.

 

Ali Can Türe 1995 - Sinema ve oyun meraklısı