Unreal Engine İle Yapılmış CHRIS PRATT’li SUPER MARIO Oyunu

Belki de birçok kişi The Super Mario Bros. Movie’nin ilk fragmanında Chris Pratt‘in sesini duyduğunda aynı tepkiyi verdi: “Mamma mia!”

Yayımlanan sadece bir teaser olmasına rağmen oldukça eğlenceliydi. Animasyon filmi geldiğinde ve izlediğimizde, Chris Pratt’in performansı da dahil olmak üzere birçok şeyini sevebiliriz. Sevmesek bile, yapım bize şimdiden takdir edilesi bir şeyler sunmuş durumda. Birileri klasik Nintendo oyununu Unreal Engine isimli oyun motoru sayesinde Pratt’i Super Mario rolüyle yeniden canlandırdı. Ayrıca bunu sevmeniz için onun sesini duymanıza gerek dahi yok.

Chris Pratt’li Super Mario ve Unreal Engine

Re-Imagined Games adlı YouTube kanalı, orijinal Super Mario Bros oyununu kendi bakış açılarıyla yorumladıkları bir fragman paylaştı. İlk olarak Kotaku’da öğrendiğimiz bu versiyonun Unreal Engine’de yapımı aylar sürmüş. (Unreal Engine’i “sıfırdan” öğrenirken yapmışlar) Ancak Jack Black’in Bowser’ını oyuna nasıl uyarlayacakları gibi halen çözülmesi gereken bazı pürüzler olsa da, sonuçlar şimdiden inanılmaz.

Chris Pratt’li Super Mario Bros Tanıtım Videosu

Chris Pratt’i Mario olarak oyuna yerleştirmişler ve hepsi fotogerçekçi arka planlar ile ayarlanmış. Ayrıca oyundan bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm unsurlar da var. Geçit boruları, düşmanlar, güçlendiriciler (ve onlara eşlik eden giysiler), altın paralar, gizemli kutular ve hatta oynanabilir üç seviyenin sonunda çekip indirilecek bir bayrak içeriyor. Ancak iyi görünmesi kolay olduğu anlamına gelmiyor. Özellikle de iki boyutlu bir oyun olarak oynamaya alışkınsanız.

chris pratt'li super mario
Chris Pratt’li Super Mario Bros. için Unreal Engine ile yeniden hazırlanmış yükleme ekranı


Re-Imagined Games oyunu daha da iyi hale getirmek için planları olduğunu söylese de, şu anki görüntüsü bile oldukça takdir edilesi diyebiliriz.
Nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, en azından her zaman keyfini çıkarabileceğimiz bu versiyona sahip olacağız.