Assassin’s Creed VALHALLA Videosu Oyunun Tarihi İle Birlikte Yayınlandı

Ubisoft’un Assassin’s Creed serisindeki bir sonraki oyunu olan Assassin’s Creed Valhalla Google Stadia, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X için gelecek. Şirket oyunun ilk detaylarını açıkladı. Ayrıca oyunun  tanıtım videosu bugün yayınladı.

Oyuncular erkek ya da kadın Eivor olarak oynamayı seçebilecek ve saç, dövme, savaş boyası ve teçhizatı özelleştirme yeteneği de dahil olmak üzere farklı özelleştirme araçlarına erişebilecekler. Siyasi ittifaklar, savaş kararları ve diyalog seçimleri Assassin’s Creed Valhalla dünyasını etkileyebilir, bu nedenle oyunculara klanlarının evini ve geleceğini korumak için akıllıca seçimler yapmaları kalıyor.

MS dokuzuncu yüzyılda sonsuz savaşlar ve azalan kaynaklarla Norveç’ten sürülen oyuncular, Eivor’un Norsemen klanını buzlu Kuzey Denizi boyunca İngiltere’nin bölünmüş krallıklarının zengin topraklarına götürecekler. Oyuncular, klanları için yeni bir gelecek planlamalı ve Viking savaşçılarının acımasız dövüş tarzını, her zamankinden daha fazla düşman çeşitliliğine karşı çift silah kullanma yeteneğini içeren yenilenmiş bir savaş sistemiyle yeniden yaşamalı. Kaynakları güvence altına almak için, oyuncular çok ihtiyaç duydukları ganimetler ve kaynaklar toplamak adına viking gemilerini kullanarak belli yerlere baskınlar yapabilirler. Vikingler yeni evlerine yerleşmeye başladığında, başta onları putperest olarak kınan ve uygar bir İngiltere’nin tek hükümdarı olarak görünen Wessex Kralı Aelfred dahil olmak üzere Saksonlar’ın direnişiyle karşılaşırlar. Her şeye rağmen, Eivor, Valhalla’ya ulaşmak için gerekli olanı yapmalı.

 

Assassin's Creed VALHALLA
Oyunun Yaratıcı Yönetmeni olan Ashraf Ismail, “Oyuncuların önlerindeki inanılmaz Viking yolculuğunu deneyimlemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. “Bir Viking akıncısı ve bir klan lideri olarak Eivor’un yerinde olacak olan oyuncular, İngiltere’yi ele geçirmek için bir güç mücadelesinin ortasındayken yeni bir ev kurma çelişkisiyle karşı karşıya kalacaklar.” dedi.

Assassin’s Creed Origins oyun incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz

Oyun 2020 sonlarına doğru piyasaya çıkacak. Peki siz bu oyun için heyecanlı mısınız?