Android Savaşçılar, NieR: Automata İle Devam Ediyor

bookwalker 10/28/2015 , 5:55:12 PM BOOK?WALKER for Windows - Viewing screen

Nier’in kreatif direktörü Taro Yoko ve yapımcı Yosuke Saito, Platinum Games’e NieR: Automata video oyununu yapmak için yeniden bir araya geliyor. Yeni hikaye detaylarının paylaşılmasının yanı sıra, Paris Oyun Haftası’nda PlayStation Blog’ta ilk oyun videosu da yayınlandı. Videoda görüldüğü üzere oyun, Platinium’un tarzında hızlı tempolu olacak.

Sony oyunun hikayesini şu şekilde özetliyor:

Dünya aniden başka bir gezegenden mekanik yaşam formlarının istilasına uğrar. Bunlar, ezici güçlerini kullanarak insanları Ay’a kaçmaya zorlamaktadırlar. Dünyayı tekrar ele geçirmek adına insanlar bu istilacılarla savaşması için bir direnç kuvveti olarak android savaşçılar yaratırlar.

nier_automata
Nier Automata

Nier: Automata‘da gördüğümüz dünyada androidler ve mekanize silahlar, çorak, ıssız bir arazide vahşice çarpışıyorlar. Orjinal oyunun devamı olmasına rağmen hikayesi biraz farklı yazıldığı için, ilk oyunu oynamak zorunda değilsiniz.

Her iki Nier oyunundaki evren hala birbirleriyle bağlantılı. Dolayısıyla eğer ilk oyunu oynadıysanız, hepsi olmamakla beraber, bazı yerleri ve karakterleri kesinlikle hatırlayacaksınız.