FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

AMAZON, "UZAKTAN OYNAMA" Sektörüne Giriyor

0

Uzaktan Oynama diye çevirebileceğimiz "Game Streaming" olayı, pahalı bilgisayarlara veya konsollara ihtiyaç olmadan, "data center" adlı mekanlarda bulunan bayağı güçlü bilgisayarlarla iletişim kurup kıyasla çok daha az güçlü olan telefon ve tabletlerden AAA oyunları oynamamızı sağlayan bir olaydır. Zaten sitesinden sattığı oyunlar yüzünden oyun sektörüyle ilgilenen Amazon da işte tam olarak bu sektöre de gireceğini kısa bir süre önce açıkladı.

Google'ın "Project Cloud", Microsoft'un telefon üzerinden Halo oynatan Xcloud'u, EA'in Project Atlas'ı gibi rakipleri olan Amazon, daha ismi açıklanmayan bu projesinin Amazon'un kendi içinde (hala yapım ve geliştirme aşamasında da olsa) var olduğu söyleniyor.

"Deadline.com" adlı sitenin yazdıklarına göre Amazon, şu sıralarda oyun yayımcılarıyla kendi platformu üzerinden oyun dağıtımı için görüşüyor. Bu servis, yazılana göre en erken 2020 yılında çıkacak, ama bu beta için mi tam sürüm için mi bu konuda bir bilgiye sahip değiliz.

Game Streaming'in bu ilgiyi görmesi sadece Game Streaming'e dayalı konsolları beraberinde, en azından şimdilik, getirecekmiş gibi gözükmüyor. Xbox'ın başındaki isim, Phil Spencer, "ilerideki projeler" için AMD ile işbirliği hakkında konuştu, Sony de PlayStation 5 için bir gerek olduğunu belirtti.

OnLive servisinin kapatılması gibi olaylara tanıklık etmiş olan olan Game Streaming'in geçmişi için yüzde yüz başarılı olduğu her ne kadar söylenemese de, dünyanın en büyük şirketleri bu işe girerse olaylar tam tersine dönebilir.

Önceki yazımız olan MARVEL: ŞAMPİYONLAR TURNUVASI'nın En Güçlü 10 Karakteri yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.